Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: účty

jh | 07.08.2017

praveze tomu co si napisal velmi dobre rozumiem a aj preto som napisal:
"pokial by bol urok zarobeny poskynutim uveru, ktory ma za ciel nieco realne produkovat, tak tie uroky nie su az taky problem."

ono vas energovariant je to same, pretoze poziciavat (na urok) sa ma len firmam => tie nieco realne davaju spat do ekonomiky. to, ze energovariant bude spravovat stat znamena, ze niekto musi zaplatit pobocky, uradnikov atd, na prevadzku takto vydavanych penazi. toto nieco, co bude treba zaplatit sa zaplati z penazi danovych poplatnikov, a v tomto pripade je to to iste, ako keby to tie peniaze na projekty vydala hocijaka komercna banka a urok sa bude chapat len ako peniaze navyse urcene na obsluhu poskytovanych uverov (opat bankovy uradnici, pobocky, atd..)

uz v mojich predchadzajucich prispevkoch pod inymi temami (o energovariante) som jasne povedal, ze nesmu byt poskytovane peniaze s urokom pre normalnych beznych ludi. toto sposobuje konkurenciu medzi ludmi, ktori sa snazia si urvat zvanec navyse, samozrejme na ukor druheho, a takto bojuju medzi sebou, co je neziaduce. naopak, konkurencia medzi firmami je vitana. takze tam je urok ok a sluzi na to, co som napisal vyssie.

abty sa ludia dostali k lepsiej zdravotnej starostlivosti, k peknemu prezitiu dochodku, k byvaniu, ci aby sa vyhrabali zo sraciek nezamestnanosti a pod. by bolo fajn mat doplnkove meny. tie vedu apriori k spolupraci a empatii!!! pozri si, ako funguje dochodkovy a zdravotny system v japonsku, to je ukazkovy model pre nas vsetkych ostatnych. pripadne ako na novom zelande centralna banka podporuje projekty lokalnych mien, aby zmiernila dosahy nezamestnanosti v oblastiach, kde skapal pes.

Přidat nový příspěvek