mourek.forum@icloud.com

Mourek | 22.07.2017

Pjakin použil hezký termín "Navalňata", které zajímají jen další nové hračky a chybí jim historická zkušenost.
Je to asi rok, co u nás ve firmě pracovala brigádnice z Ruska. Mladá holka, něco přes 20 let, chytrá. Bohužel, měla ale až nezdravý obdiv k západu, všem těm jeho hračkám. Na jednu stranu sice uznávala Putina, ale k Rusku se celkově moc nehlásila a důvod byl hlavně právě ten materiální. Bylo mi z ní celkem smutno, když jsem se s ní bavil, tak mě zajímalo samozřejmě hlavně Rusko, ale debatu vždy otočila jinam, většinou, jak je ten západ skvělý. Nechyběl u ní iPhone a borce měla odněkud z Anglie.
A to jsou podle mě ta Navalňata, generace, která se narodila v 90-tých letech a později, tu bídu už nepamatuje. Zajímají je hlavně ty hračky ze západu a skutečné hodnoty vůbec neřeší.
Ale doufám, že nemám pravdu a tahle holka byla jenom vyjímka, jiný poznatek nemám, v Rusku jsem nikdy nebyl. Protože jinak bych tato Navalňata viděl pro Rusko jako daleko větší problém, než nějaké podpindosníky.

Přidat nový příspěvek