Re: mlieko

Jox | 20.07.2017

Popolvar velka vdaka za taky dlhy komentar.
chcel by som Ta poziadat o jednu vec. HOvoris ze niektori autori...Mohol by si prosim dat citaciu z knihy, clanku, ci videa kde a na ktorej strane ktory autor uvadza tie body hore. Preco to hovorim je fakt zanesenia virusov na 3 priorite. Preto som sa naozaj zameral na tvrde faktami dokazane publikacie, citujem vedecke prace na zaklade vyskumu a obchadzam zdroje, kde niektori autori to mozu mat len zo svojho pozorovania alebo nazoru.
Co sa tyka tej premeny pri zahriati mlieka nad 40 stupnov, Neumyvakin, Horakova aj Kerestes sa zhoduju na tom, ze zahriate mlieko je lepsie ako nezahriate v troch roznych publikaciach.
Co sa tyka tej kombinacie s obilninami, tak skupina A v nej je mlieko ano, ale su aj vynimky, je potreba si tuto vec blizsie nastudovat. Ako som pisal je to len povrch, kto chce zacat pracovat na sebe, musi studovat teoriu. Velmi vela teorie.
Horakova teme s cim kombinovat mlieko venuje dve strany s tym, co a ako, ako som popisal dole citacie. Je to strana 64 a 65 a 66 par riadkov, mnou citovanej knihy.
Orechy nepatria do skupiny A, ale su samostatnou skupinou, ako som to uviedol v tabulke podla horakovej. A mozu sa slobodne kombinovat zo vsetkymi skupinami.
Travenie je proces komplexny, od pazeraka, cez zaludok az tenke crevu. Je to cas kompletneho travenia, no to je zavisle nielen od zlozenia, ale aj od velkosti porcie, rozkusania, kvality potraviny, kvality gastrointestinalneho traktu.... Horakova pise o tom, ze je potrebne si to odsledovat prave kvoli horeuvedenym dalsim faktorom u kazdeho individualne.
CO sa pitia tyka, ak chces byt na bezpecnej strane, 2 hodiny minimalne, ak silne maso a vajcia tak 2,5-3 hodiny.
Ak nebudes miesat tepelne upravene potraviny a cerstve, je to samozrejme na tebe, no vetci autori sa zhoduju, ze cerstva zelenina je silne zasadotvorna, kde tepelnym spracovanim sa kvalita najzasaditotvornejsej zeleniny straca. Na druhu stranu take rajciny A marhule obsahuju latky, ktore sa aktivuju prave varenim, preto su take skvele spagety s rajcinovou omackou z rajcin a trochou parmezanu (lebo ta latka je rozpustna v tukoch) to iste plati o marhuliach na celozrnnom pecive s maslom.

S tym programovanim vody plne suhlasim, preto ja vecer pri priprave striebornej vody vzdy hovorim tej vode celu basnicku a ak je nejaka mala bolacka, tak ju programujem na odtranenie tejto bolacky. Rano ju este nastrukturujem a pijeme s manzelkou do sytosti.
Bud zdravy a dakujem za vela otazok, dufam, ze som na ne odpovedal dostatocne.
Vsetko dobre a blaho zelam

Přidat nový příspěvek