Re: Re: motivace?

Cico Ciciak | 21.07.2017

Áno, NZP môže byť kľudne len dočasné riešenie; dočasný prostriedok riešenia niektorých problémov spoločnosti a ľudstva ako celku, neskôr možno ľudstvo príde s niečím lepším.

Jasné, že nejde o vše-liek na celý komplex problémov, ktoré súčasná spoločnosť alebo ľudstvo ako celok má, lebo niektoré problémy sa musia riešiť inak alebo dlhodobejšie.

Podľa mňa hlavnou prioritou dneška je, aby sa ľuďom na celom svete čo najviac uľavilo od neúmerného pracovného (fyzického) a psychického vyťaženia a aby sa u nich znížil pocit životnej neistoty (čo je podľa mňa ešte dôležitejšie než zvyšovanie minimálnej mzdy), a tak sa mohli spamätať a nájsť správny smer a tiež získať viac času pre rodinu a seba (pokladanie si podstatných otázok).
Toto je podľa mňa základ, bez ktorého sa ako ľudstvo nepohneme ďalej.

Teda, podľa mňa by sa určite malo začať s postupnou (napr. na začiatok zaviesť NZP iba pre ľudí, čo už majú niečo odpracované - ktorí už niečim do spoločnosti prispeli + zrušiť celoplošne 10 a 12 hodinové denné pracovné zmeny a povoliť iba 8 hodinové - neskôr samozrejme v znižovaní pracovného času a zavádzaní NZP pokračovať) a rozumne/optimálne nadimenzovanou (stanoviť optimálnu výšku NZP a minimálnej mzdy - v prvej fáze by mal skrátka človek dokázať z NZP vyžiť jeden mesiac, t.j. zaplatiť si skromné bývanie hoci aj u kamaráta, súrodenca alebo rodičov, potom samozrejme stravu, hygienu a oblečenie - skrátka aby nemusel zostať na ulici nahý a umrieť od hladu) kombináciou krokov v podobe zavedenia NZP + skrátenia dennej pracovnej doby a to bez zníženia mzdy (inak by to nemalo žiaden zmysel!), aby tí čo chcú pracovať, teda mať vyšší príjem, aby si tak mohli platiť luxusnejší spôsob života, mohli i naďalej.

Přidat nový příspěvek