Re: Re: Energoinvariant je záležitost příliš složitá .

Cico Ciciak | 11.07.2017

Uvidíme, keď to zavedieme do praxe, kto má pravdu, či pochybovači ale vizionári.

Treba sa pozrieť na to z tej lepšej stránky.

NZP je nutnosť aj z toho dôvodu, pretože potreba (nízko-kvalifikovanej) ľudskej práce v dôsledku využívania moderných výrobných technológii a techniky (automatizácie a robotizácie), neustále ubúda.

NZP a min. mzda sa bude musieť správne nadimenzovať, nikto nehovorí o luxuse.

Myslím si, že väčšina ľudí bude nejako pracovať, lebo človek nemôže nepracovať (človek je tvorca), ľudská práca má mnoho rôznych podôb (záhradka, v domácnosti, výchova detí, štúdium, umenie, ...) a nemožno sa na ňu pozerať len na základe kapitalistických stereotypov.

Honiť môžeš od mala doma napr. svoje deti, ale voči ostatným ľuďom nemáš žiadne právo takto postupovať.
Toto tu máme dnes a nikam to nevedie.

Kvalifikovaní ľudia budú tak, ako sú aj teraz, školský systém sa vymení za lepší.
Nie je problém.


> Pokud jsem například kuchařka ve školní jídelně a pracuji dobře, jak systém ohodnotí moji snahu, když je spolupracovnice lempl.

Tak ako doteraz, dostane výpoveď za porušenie pracovnej zmluvy a miesto nej zodpovedný vedúci alebo vlastník firmy zamestná inú.
Kde je problém?
Niektorí ho hľadajú aj tam, kde vôbec žiadny nie je.


> Jsou práce měřitelné (za jednotlivce) a neměřitelné.

Nerozumiem.
Ak máš na mysli ohodnocovanie pracovníka mzdou, tak podľa mňa sa dá mzda buď vypočítať, alebo subjektívne stanoviť (dohoda).


> Jak se vyřeší dlouhodobé úspory na nějakou dražší věc?

Podobne/normálne, ako aj dnes:
- sporiacim účtom,
- štátnou alebo súkromnou (banka) dlhodobou bezúročnou pôžičkou alebo hypotékou,
- štátnou alebo súkromnou investíciou

Je to uvedené aj v článku:

"4) funkce peněz jako prostředku směny oddělena od ostatních funkcí, které nyní mají peníze (spoření, uchování hodnoty)"


> Bude mít vůbec smysl se o cokoliv snažit?

Spýtaj sa sám seba.
A prečo by nemal existovať zmysel snaženia?
Ty žiješ a pracuješ iba pre zisk? Ak áno, tak mi je ťa vážne ľúto.
Ja osobne sa snažím stále robiť veci čo najlepšie, bez ohľadu na to, či ma za to niekto odmení alebo nie. Ako je to možné, keď kapitalisti tvrdia, že sa to nedá?! Som snáď jediný unikát na svete? Ťažko, keď napr. na tomto princípe funguje napr. časť internetu, charita, dobrovoľné práce a pod.


> Podle mě to nemůže celé fungovat.

Veď navrhni niečo lepšie, namiesto neustáleho kritizovania a tvrdenia, ako sa to nedá.
Navrhni, ako sa to dá.

Přidat nový příspěvek