Re: Re: Re: Re: Re: Re: otázka pro p. Zaznobina

Hox | 13.07.2017

> A se kterou jsem se v rámci prvního pokusu o diskusi na tohle téma dozvěděla, že jako „nikdo“ (nečlen komunity) nemám žádné morální právo něco tady hodnotit?

Uvedu na pravou míru některé vaše manipulace. O tom, že nemáte právo hodnotit "něco" nikdy řeč nebyla, řekl jsem jen, že nemáte právo hodnotit osoby, stejně jako to právo nemá ani nikdo jiný.

Kdo si chce přečíst celou původní diskusi s vámi, která zabrala několik dnů a několik stovek příspěvků, je to vidění zde, a můžu to i doporučit, otázky jsou stále aktuální:
http://files.leva-net.webnode.cz/200006869-8458d8552f/8df4g84.zip

Konkrétně jsem vám napsal:

"ty jsi kdo, že si troufáš někoho soudit?"

a následně jsem dopřesnil:

"Jde jen o takovou maličkost, že těžištěm zdejších stránek není diskuse ani diskutující, těžištěm jsou knihy a další materiály Koncepce, vše další je druhotné. Z mého pohledu má kdokoliv právo zde něco nebo někoho hodnotit jen pokud má prostudované alespoň nějaké materiály Koncepce a přečteny nějaké knihy, a z jeho příspěvků zde v průběhu delší doby lze vidět, že na sobě skutečně pracuje, mění svou míru chápání a pracuje na své mravnosti, a chápe podstatu Koncepce - pak má určité právo se k něčemu zde vyjadřovat, a ještě lépe, pokud i sám přiloží ruku k dílu. Do té doby jste pro mě nikdo, rýpal co si přišel lacině zarýpat (pár štěků na klávesnici nic nestojí), aniž by se obtěžoval proniknout do podstaty situace a cokoliv pochopit."

takže je jasné že jsem nenapsal, že jste nikdo, napsal jsem "pro mě jste nikdo", to jest, vaše soudy pro mě nemají žádnou váhu, protože si hrajete na mravní autoritu a soudíte ostatní, což vám nepřísluší, a navíc vás neznám. Pro vás má váhu negativní hodnocení vaší osoby ze strany někoho, koho neznáte, budete ho brát na vědomí a vycházet vstříct, nebo to pro vás bude "nikdo", kdo nezná slušné vychování?

Dále jsem se vám snažil vysvětlit:

"Nechápete prostou věc, že diskusní vstup Kláry je asi totéž, jako kdyby k vám na návštěvu přišel neznámý nezvaný člověk, a řekl že se mu nelíbí jak žijete a že mu ve vašem životě něco chybí, a vůbec, neděláte to co byste měli, a máte to brát jako jazyk životních okolností, sklopit uši a přizpůsobit se chtění té neznámé osoby, která má nějaké "pocity" na téma vašeho života."

a ještě v jiné formě, v čem je problém, v odpovědi Pe-trimu:

"Pokud se bude Klára nebo Jana Černíková vyjadřovat k myšlenkám a k věci, nikoliv k osobám, a nebude sem přenášet osobní spory dokonce z jiného webu, nebude si hrát na soudce a morální autoritu a podobně, pak je v diskusi vždy vítána nehledě na to, zda bude souhlasit nebo oponovat - konkurence a "tréninkový partner" je potřeba, a vždy se může stát, že někdo poukáže na nějakou objektivní chybu v KSB.

Existuje taková psychologická zákonitost, pokud existuje nějaký kolektiv, zabývající se nějakou činností, a k němu příjde nějaký postranní člověk, a začne (bez toho, aniž by se ho někdo z daného kolektivu ptal na jeho názor) "kibicovat", soudit, hodnotit a podobně, pak co je svět světem, bude (oprávněně) daným kolektivem případně kolemjdoucími a kolem stojícími, považován za špatně vychovaného (v té nejmírnější variantě označení)."

Myslím že jsem svou pozici vyjádřil dost jasně na to, aby ten, kdo chce pochopit a ne překrucovat, pochopil jak jsem co myslel. Ještě jsem to zopakoval, aby byl vyloučen omyl v chápání toho, o čem jsou tyto stránky a kde vidím problém ve vašem přístupu:

"zde nemá právo hodnotit z pozice nějaké "mravní autority" nikdo, diskuse ani stránky tu nejsou proto, aby někdo někoho hodnotil, ale kvůli sebevzdělávání a diskusích o tématech, které místní komunitu zajímají. Řeč byla jen o tom, a moc dobře to chápete, že pokud už by někdo měl mít nějaké právo hodnotit místní komunitu, pak jen její dlouhodobý produktivní člen - jeho názor na nějaké osobnostní záležitosti ve vztahu k sobě může mít u ostatních členů komunity určitou váhu, ale taky nemusí, ale už určitě bude každý brát negativně pokrytecké mravokárství typu toho vašeho a Kláry, což je naprosto přirozená a normální reakce.

Pro mě jste (dočasně) "nikdo" jen v kontextu zdejší diskuse a toho, že si hrajete na mravní autoritu a soudce a hodnotíte něco, co vám hodnotit nepřísluší."

Níže dávám ještě odpovědi vám ze strany Lin a Tauruse, k ilustraci vzniklé situace.

* * *

ТаuRus | 30.04.2017

Jano Černíková, svoje nároky na podmínky diskuze můžete uplatňovat leda tak na svém blogu, pokud ovšem nějaký máte nebo u sebe doma.
Jako nový příchozí (návštěva) můžete jenom s podmínkami i nepsanými pravidly, které se zde, během fungování tohoto fóra vytvořily, buď souhlasit nebo sem nepřispívat. Máte svobodu volby.
Není možné zde vytvářet sbírku zákonu, která zohlední všechny možné způsoby útoku na web a které různí chytráci vždy najdou možnosti obejít.
Je to především o slušností nově přispívajících.
Domnívám se, že už v diskuzi na Voda KSB se vám dostalo velmi výstižné odpovědí od nicku Lin. Pokud jste si toho nevšimla, znovu kopírují:
Lin 28.4.2017 o 21:48
Myslím si, že už z toho opravdu děláte cirkus. Co napsala Klára v tom jiném vlákně, které se nám pak rozmnožilo na dva dny?

„…pretože veľa ľudí sa venuje témam, ktoré sú významnejšie , ako štúdium KSB. Sú veci nad KSB a kto tie chápe a dokáže vnímať, nepotrebuje študovať KSB, pretože sa vie zorientovať lepšie v živote a urobiť správnejšie rozhodnutie. KSB je dobrá vec, ale sú aj dôležitejšie témy.“

Čímž vlastně řekla, že KSB pro ni není důležitá, že ji zajímá něco úplně jiného.
Vtip je v tom, že zde JSOU stránky pro vážné zájemce o KSB, kteří naopak mají KSB za prioritu. takže – „eM“ tím příspěvkem vystihl podstatu věci.
Toto je jádro celého toho sporu, který se rozplizl do neuvěřitelných „věcí“.
Polopaticky řečeno – přišla jste do drogerie a moc se divíte, že tu nemáme rajčata.

Podotýkám, že odpověď byla adresována přímo vám, na tu jste neodpověděla a založila jste si nové vlákno na stejné téma na Leva-netě.
Tolik o slušností a o trollingu.

* * *

Reakce na reakce

Lin | 30.04.2017

S údivem koukám, jak se nám to tu "pod mravností" pěkně rozjelo...
Odpovím - a pokusím se krátce.
...
Milá Jano - bez urážky - to, co jste napsala v jednom vlákně, že vy i Klára máte právo kritizovat "chování poškozující učení, které je vlastnictvím ruské kultury a které tato kultura nabízí celému světu s cílem napomoct vytvoření spravedlivější společnosti" je sice pravda - ale za okolností, že mu dobře rozumíte a víte, o čem je.
Já ten dojem nemám a to na základě nejen toho, co píšete, ale i toho, co napsala Klára (a vy jste vystoupila na její obhajobu).
Totéž - jako "teta Kateřina".
Jestliže pro vás KSB prioritou není a máte důležitější témata - pak se moc divím, že cosi "kritizujete". Vždyť vám na té KSB nezáleží a máte ji jen tak "na okraj" a důležitější jsou pro vás jiná témata.
Výstižnou odpověď k tomu "napadání a osobním útokům" vám k tomu napsal už Jardob a to pod můj příspěvek s drogerií. Když vás prodavač v drogerii slušně upozorní, že jste si spletla krám - okamžitě je "neslušný a osobně útočí"?
Ne - vy doteď nevíte, že jste v drogerii a pořád si tvrdě vyžadujete rajčata! Jak jinak vysvětlit, že na stránkách, které se skládají POUZE z materiálu KSB (a dle KSB), chcete najednou "ezo" ve stylu Orgonetu, Chobota či Šorflové? Uvědomujete si vůbec svou drzost? Vystupujete tu jako ochránce Mariet, přitom to, co píše ona, úplně odporuje všemu, co v KSB je.
Takže - nečetla, neví, nezná - a diví se reakcím...

...

Jano - základem této "věci" je, že kritizovat můžete vždy jen za předpokladu, že rozumíte tomu, co kritizujete.
Z mého hlediska jsem proto nabyla přesvědčení, že "jste v drogerii a chcete rajčata".
Klára totiž nesouhlasila s tím, že Orgonet je zavádějící a začala se odvolávat na to "víc, co přesahuje KSB" a že "není potřeba studovat KSB".
V pořádku - je to její názor, který jí nikdo nebere, ale je pošetilé očekávat, že stránky, zaobírající se KSB, se jejímu názoru přizpůsobí - či diskutující, kteří již KSB aplikují do života, budou s jejím názorem souhlasit.
Když schytala nesouhlasné komentáře, přišla jste vy a začala se svým "právem na kritiku a nadřazeností diskutujících." A to je právě ona drzost.
I na netu se považuje za vrchol drzosti přijít někam do tématicky ucelené komunity a začít jim tam vyčítat ten jejich zájem = důvod, proč své fórum mají.
Chtít na fóru "válka.cz" aby diskutovali o miminech - to je drzost a nešťastník, který se o to pokusí, se určitě setká s odporem. Totéž se stane, když na Orgonetu začnu vypisovat o šíření hloupostí s octováním, o tom, jak naletěli vtípku určité skupiny a tím rozlévaným octem navíc ničí přírodu i živočichy - a k tomu se začnu dovolávat toho, že jako příslušník společnosti mám na to přeci nárok. Moje chování bude drzostí vůči té komunitě, která se tam právě kvůli tomu schází.
Takže se nedivte, že vám někdo napíše, že nemáte morální právo na takovouto kritiku. Opravdu ho nemáte - a nejspíš si to neuvědomujete.
Stejný postoj jste zaujala k Mariet, která tu píše s pohledu KSB naprosté pitomosti a navíc otevřeně KSB zatracuje. Dobře - její názor. Ale čeho myslela, že se dočká na stránkách, které s KSB pracují? Z Mariet (na rozdíl od Kláry) není cítit ani špetka zájmu o to, co se zde diskutuje (a zveřejňuje), takže pokud kdo udělá takovou "věc", je první z možností, která se nabízí, provokace, snaha o rozbití diskuse.
Cico je sice trochu ostřejší, ale - dle mého - dobře vycítí, že "cosi" je špatně a že o upřímnosti pisatele se dá pochybovat.
Nakonec k té domnělé nadřazenosti či "jedu":
Psala jsem svůj příspěvek "bezemočně", tj. posoudila jsem realitu ze svého pohledu. Stejně tak píšu i tento příspěvek. Osobně se mě ničím nedotýká a pokud byste opravdu chápala správně, pak pochopíte, že se vám tím pokouším dát vysvětlení pro vás "nepochopitelného" jednání. A motivace většiny reakcí na vás měla stejný důvod = dát vám šanci pochopit, že ne naše rozlišování je špatně, ale naopak vaše. Vykládáte si celou situaci, jak jste zvyklá - ale to vůbec neodpovídá realitě, která tu vznikla a je.
Proto jsem psala o "tetě Kateřině", která také nebyla schopná realitu chápat, nechtěla sama sebe "přehodnotit" a tím zasívala jen chaos do komunity, ve které se zrovna nacházela.
Tak to je ten můj údajný "sladký jed"...
A za úplnou hloupost, kterou jste napsala, považuju vaše vyjádření, že "právo na kritiku vám dává příslušnost ke společnosti...". Z mého hlediska - tady jste dokázala, že vůbec nevíte, o čem mluvíte. Zdejší materiály jsou veřejně přístupné úplně každému a jsou vlastně určeny k samostudiu a osobnímu rozvoji. Tedy - nejde o žádné uzavřené učení, žádnou "šablonu" která vylučuje individualitu a může vydávat "poučky" pro všechny stejné. V KSB jde pouze o to, jak kdo samostatně "uchopí" a praktikuje do svého života, ve svém bezprostředním okolí. A podle toho pak také sklízí "ovoce". Nejde tedy o žádnou "uni-teorii", takže to vaše vyjádření o "objektivním právu" kulhá na obě nohy. Nikdo vám přeci nebere právo na zdokonalování sebe sama a využívání zdejších materiálů pro sebe.
Jestliže máte pocit, že tu někdo z diskutujících zachází s KSB špatně, pak to vyžaduje úplně KONKRÉTNÍ popsání situace a analýzu - ne povrchní a všeobecné "dáváte nálepky, jste arogantní, jste neslušní..." atd.

PS: Specielně pro vás ještě jednu poznámku:
Tyto stránky s tématikou KSB "jedou" už nějaký ten rok. Takže - obrazně řečeno - jde o vlak, který jede určitým směrem a už nějakou tu cestu jel. Pro nově "nastupujícího" tedy bude čím dál obtížnější ten vlak dohonit = bude ho to stát čím dál větší úsilí a poctivého studia všeho, co už tu bylo nesčíslněkrát rozebíráno a vysvětlováno. A také bude odkázaný těmi, kdo již ve vlaku sedí nějakou tu dobu, čím dál častěji na konkrétní materiál - bez opakovaného a obšírného vysvětlování.
S tím je potřeba počítat a nelitovat se iluzí "oni mi tu ubližují, jsou arogantní, zlí a nadřazení." Nelze se totiž opakovaně vracet do všech "stanic", kterými ten vlak už projel - nebo toto vyžadovat...


Přidat nový příspěvek