Re: Re: Re: Re: otázka pro p. Zaznobina

jardob | 12.07.2017

1)úsilie vs. kompletnosť.
Ak máte pocit, že teória je v svojom hrubom koncepte neúplná, máte právo na svoj názor. Ja v nej však žiadnu neúplnosť nevidím.
- preto mi napadá, že ak sa už bavíme o koncepcii KSB, prečítala ste všetky matériály VP ZSSR k danej téme? Možno je problém tam...
Všimol som si tiež vaše ezoterické návrhy, ktoré vám tu chýbajú... Nie každému je jasné o čom hovoríte, aby to vedel seriozne posúdiť, možno by namiesto kritiky by bol užitočnejší tvorivý prístup, a trochu priblížiť túto problematiku. Napísať, alebo dať odkaz na nejaké články, ktoré sa téme venujú... Potom by som vam vedel povedať, či túto vec KSB rieši alebo nie.

2) makro rámec vs úroveň jednotlivca
Záleží aký priestor sledujete. Hoci propagácia typu "Pjakin" je zameraná na politické dianie, existujú aj iné propagačné priestory, kde sa píšu články zo všetkých oblastí života, vrátane mikrosveta psychiky (aj keď je pravda, že najmä na ruských portáloch, no sem tam niečo preložíme)

3) zmena automatizmov správania, emócii a konania. Zmeny idú ťažko najmä pri ateistickom pohľade na svet. Ak človek vylúči Boha zo svojho života, mnohé veci sa stávajú nemožnými, napriek tomu, že iní ľudia ich zvládajú... Bez Boha je akákoľvek mágia života len obmedzenou demoverziou...

4) ohľadom obrany a hádok
Viete, diskusia je forma riadenia toku informácii (týka sa to jak pokojnej diskusie, tak aj útoku a obrany). Uhladenosť prejavu či útočnosť o reálnej etike jedinca veľa neprezrádza, lebo za ňu sa dajú skryť najrôznejšie úmysly, dobré aj zlé. Preto viac než vonkajší prejav je vždy dôležitejšie správne odhadnúť zámer človeka, a stratégiu a taktiku jeho jeho aplikácie.
Váš vstup na vodaksb, ako aj tu bol odzačiatku kritický, a kritika od cudzieho človeka býva najčastejšie vnímaná ako útok, minimálne vyvoláva ostražitosť, preto ťažko jednoznačne určiť, kto útočí a kto sa bráni. Každopádne ale brániť sa dá rôznymi spôsobmi. Ak máte pocit, že niektorí reagujú zbytočne útočne, mohla ste ich nechať tak, a sama diskutovať len s pokojnými diskutérmi o solídnych veciach. Veď čo je to za "obranu", ak celý dialóg je nezmyselný a nikam nevedie.
No "obrana" môže mať aj iné ciele, v ktorých nekonečné vlákna dávajú celkom iný význam. Kto sa rád háda, tak reaguje ak nie na všetko, tak prevažne na ľudí, ktorí sa tiež radi hádajú alebo majú krehké nervy. A mám osobne pocit, že o to sa snažíte. Nikto z nás sa tu nepasuje za Človeka, ale je to reálny cieľ hodný úcty.
Ak chcete ukázať, čo sme tu za stádo buranov, tak to je čosi, čo možno ľahko dosiahnuť kdekoľvek. Možno prísť napríklad do kresťanskej komunity, a zručný provokatér ľahko dokáže vyprovokovať aj mnícha, aby sa správal ako zmyslov zbavený. To je vec psychologických vedomostí a zručností. Je to však deštruktívny prístup. Tvorivý človek sa snaží dobré veci (o ktorých sa vyjadruje že si ich váži) rozvíjať, dopĺňať, a riadiť viditeľne či neviditeľne bez toho aby vytváral deštruktívnu atmosféru.
Všimnite si aksal, v niektorých témach sme sa s ňou v diskusii nezhodli, a boli občas aj hádky, ale celkovo je tvorivým a konštruktívnym človekom, a snaží sa rozvíjať to čo považuje za dobré... Dáva ľuďom chlieb, bez toho aby ho pritom poliala žlčou. T.j. ak sa snažíte o rozvoj dobrých vecí, treba to ľuďom dať v prijateľnej forme... Nie spôsobom, ktorý ich hneď na začiatku znechutí.

Přidat nový příspěvek