Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:ano

tatko | 08.07.2017

Veď dobre.. ja sa nehádam,že potravy je málo.Keď som písal,že moderné technológie nie sú schopné uživiť ľudstvo ani v súčasnosti,myslel som to ironicky,dal som tam aj smajlíka..Malo to vyznieť tak,že hoci sa prsíme najmodernejšími poľnohospodárskymi technológiami a postupmi v dejinách,stále nemalá časť ľudstva hladuje. To,že problém je v prerozdelení a využití snáď chápe každý.
Iná vec je názor na to,aké "kvalitné" sú potraviny takto "vyrobené" a aký dopad na Zem má technológia ich výroby..A tu už mi nestačí sa uspokojiť s tým,že potravín je dosť.A rozhodne mi nie je jedno ako sa taký stav dosiahol.Som presvedčený,a v príspevku som to načrtol,že každý je schopný si svoju potravu "vyrobiť" sám a v neporovnateľne lepšej kvalite vo všetkých ohľadoch.Keď porovnám energiu vynaloženú na potravu v bežnom ponímaní (časť príjmu) a pri priamej "osobnej" výrobe,je to zanedbateľný zlomok.A o pozitívnom vplyve na zdravie človeka a Zeme v tomto prípade sú spísané celé knihy,takže to tu nemá zmysel spomínať.Tzv. vyspelé poľnohospodárstvo je dnes proste priemysel a riadi sa presne rovnakými zákonmi,ako každá iná výroba,napr. výroba zbraní.Ďaľšie konotácie si potom ľahko urobí každý sám..

Přidat nový příspěvek