Re: Re: Re: Re:ano

tatko | 07.07.2017

Základné životné potreby človeka,sú podľa mňa teplo a kultúra.
Teplo=potrava ,v našich končinách aj odev,resp. obydlie
Kultúra=práca ,v interakcii s vedou,vzdelávaním,zábavou atp.
Zabezpečenie pokrytia zákl.potrieb "dlhodobejšieho" charakteru,ako odev a obydlie zaberie 1 kalendárny rok,pri úplnom flákaní sa 2.. popri tom si samozrejme zabezpečuješ potravu a tvoríš a prijímaš kultúru.Ak máš možnosť recyklovať niečo,čo tu už bolo,celý proces to samozrejme veľmi zjednoduší a urýchli.Okrem vlastného tela a slnka nepotrebuješ žiadny iný zdroj energie a na začiatku vystačíš s jedným,dvoma nástrojmi..,ale dá sa príp. aj bez nich.Plocha pôdy,ktorú na svoje prežitie potrebuješ nevyhnutne "obhospodarovať" sa v závislosti na podnebí pohybuje rádovo v stovkách m2..( pozn. ..V súčasnosti sa na svete eviduje ako orná pôda cca 5mld ha ( 1 ha=10 000m2) a trúfam si tvrdiť,že k dispozícii je ešte niekoľkonásobok tohoto množstva voľnej pôdy,ktorú je možné viac-menej kultivovať , z toho (pre mňa) vyplýva,že "preľudnenie" je blbosť a "moderné" technológie v poľnohospodárstve sú asi sotva cestou k uživeniu ľudstva v budúcnosti,keďže sa im to akosi nedarí už dnes :-) ..)
Je asi jasné,že píšem o naozaj ZÁKLADNÝCH potrebách a o spoločnosti,kde" šaty (až tak celkom) nerobia človeka".Prácu je potom ťažko nejak časovo orámcovať,ale zo skúsenosti si tipnem tak cca 1 hodinu denne v priemere za celý kal.rok,možno aj menej.Na duchovný,alebo duševný rast ti potom ostáva viac,ako 90% tvojho aktívneho času..Ale to iba v prípade,ak si egoista a asociál :-)
Ak som neodpovedal dostatočne,prosím,upresni otázku..

Přidat nový příspěvek