Re: Re: Re: dve poznamky

Kammerer | 06.07.2017

Táto debata asi už zapadne časom, s pribúdaním nových článkov, ale ešte zareagujem.
Ja mám z použitia "či ?" na konci vety taký dojem, niečo ako "zdvihnuté obočie". Ale to len tak mimochodom.

Keď som napísal, či je KSB pravdivá, tiež som nemyslel ten typ "zvestovania" o ktorom hovoríte. Skôr by som to povedal možno tak, že si kladiem otázku, či tvorcovia poctivo hľadajú pravdivú odpoveď na základnú otázku života, vesmíru a vôbec, alebo či náhodou výberovo nezbierajú také informácie a argumenty, ktoré sa im "hodia do krámu". Neobviňujem, len sám za seba "váham". (A ak by to robili tvorcovia s dobrým úmyslom, tak to ani nemusí byť chyba.)
Hovoríte, že je to otvorený systém, ale ak ho chce človek nejako akceptovať, musí prijať niektoré východiská ako axiómy. A priznám sa, že mňa ako starého ateistu, niektoré trochu vyrušujú.
:-)
Ako tu píšem, "padlo mi do oka" tu vedľa jedno z hesiel - "kde je sad, je i nejaký zahradník". Ako viete/vieme, že to čo je okolo nás je "sad" a nie "džungľa" ?

Ešte ma napadá jedna konkrétnejšia otázka. Aký má KSB názor na pojem "klam narativity" ?. Alebo "klam spätného pohľadu" ?

Přidat nový příspěvek