Re: Re: @mariet

sarik | 27.06.2017

Ale mariet, čo to su za blaboly, že Stalin bol zlý. Ze vraj sa za neho nestaviaš ale v ďalšej časti komentu robíš proti nemu štvavú kampaň tým, že ho nazyvaš pošukom lenže on nebol žiadny pošuk ale rozumný človek inač by neskúšal komunizmus. Viete je ľahke z dnešnej pozície súdiť doby minulé ale čo by ste robili na jeho mieste ? presadzovali kapitalizmus ? Teraz buďte múdra. Myslím si, že nie lebo cele tie jeho hodnoty ako obchodovanie v mene, ktorého treba všetko doviesť zo zahraničia čo spôsobý, že domaci obyvatelia pridu o pracu by sa zdali v tej dobe neľudske oproti komunistickej hodnote práce (ktorá sa prejavovala tak, že nebola nezamestnanosť). Podobne by sa Vám to javilo aj z inými hodnotami a javmi súvisiacimi s kapitalizmom o ktorých sa mi tu nechce vypisovať. Ano je pravda, že komunizmus je horší než kapitalizmus ale to vieme len preto lebo sme komunizmus zažili. Keď som začal čítať Váš koment tak sa mi zdalo, že chápete túto jednoduchú skutočnosť ale bol to omyl. Reči o tom že Stalin bol produkt svojej doby je Vaša demagogia, ktorou chcete vnútiť ľuďom do hlavy, že Stalin bol zlý čo nie je je pravda lebo stál na strane komunizmu čo svedčí o tom, že chcel ľuďom dobre no nakoniec im urobil zle ale to nemohol vedieť lebo bol produkt svojej doby tak už to pochopte konečne. Inač Vaše predchádzajúce komenty sa mi veľmi páčili.

Přidat nový příspěvek