Re: Re: nedáva mi to zmysel

Mariet | 26.06.2017

Neni to problem v prekladu, divala jsem se na to. Preklady jsou kvalitni. Ten chaos je v tom, ze ten biblicky projekt spolehal predevsim na strach u lidi, zatimco ten komunisticky projekt jel uplne opacny smer. Jsou to vsechno jenom zkousky jak dostat lidi do zbaveni se uplne vsech svych instinktu ( danych jim uz pri narozeni pres pudy). Vim, ze moje vyjadrovani o pudech je pro lidi vetsinou neprijemne, ale je to tak. Anglictina ma na to prijemnejsi slovo, a sice drive. Drive znamena ridit. Neco, co vas ridi. Lidi se bezne slovu pud brani, protoze jim prilis pripomina zvirata, kterymi se neciti byti. Ale oni jsou jimi. Jen na vyssi urovni. Lidem se jednoduse libi ( dela jim dobre ) se citit byt vysoko nad zviraty, bohuzel viditelna prava je, ze v mnohych smerech na ne nemaji!

Na obhajovu sveho tvrzeni uvedu aspon tento viditelny fakt: zadne zvire se nenecha ukecat na to, aby druhemu slouzilo.

Videl nekdy nekdo, ze by zvire, ktere ulovi svou potravu, odnaselo nekam deset ci padesat procent ulovku nejakemu jinemu? Predstava to absurdni, ze? Presto to lidi delaji, ze i devadesat procent toho, co vydelaji, odvedou v podobe dani jinemu cloveku, pardon, spatne vyjadreni, jde o zdegenrovaneho cloveka na urovni parazita! A co vic, jeste se od toho parazita nechaji buzerovat odvadet v casovem intervalu parazitovych potreb, ikdyz na to nema! A tak si jde pujcit! Nejvetsim sokem, ktery jsem v USA videla, bylo placeni dani kreditni kartou, cili na dluh! Az tam se nechal clovek zahnat, neuvedomujice si, ze zadne zvire na zemekouli neni tak blbe, aby to udelalo! Tecka.

Přidat nový příspěvek