Re: @mariet

Mariet | 25.06.2017

Putin tam totiz rika zhruba totez, co jsem tady nedavno psala u clanku o Stalinovi ja. Totiz ze nelze ho jednoduse hodnotit z dnesni doby, on byl produkt doby uplne jine.
Jednoduse se za nej nestavi, a neni ani duvod. Jsou veci dobre, ktere postrcily zemi dopredu, ale taky spousta spatnych, byl to proste posuk.
Proste radit lidi jako dobre neb spatne nelze, nebot dobro a zlo neexistuje, jednoduse proto, ze co je pro jednoho dobre je soucasne pro druheho spatne.

Ja jsem cetla spoustu prispevku na ruskych webech o nem, a videla jsem velke rozdily v jeho hodnoceni. Jeho rivalita s Trockym, kdy se ho zbavil nejen vyloucenim ze strany, ale take ze zeme a pozdeji ho nechal i v cizine zavrazdit, tusim, ze to bylo v Mexiku. Trocky byl taky poradny dement, kdyz si ve Vidni pestoval milence, ktery pak spachal sebevrazdu, kdyz ho opustil. Jsou to proste od narozeni divosi, cim mensi postava, tim vetsi divoch, at uz vezmeme Napoleona, nebo Stalina nebo i Lenina, vsechno to byli mali zidi s velkymi komplexy... Vsechno silni teoretici, mistri slova, ale skutky vselijake...

Celkove lze rict, ze Putin se v hodnoceni i dnesnich politiku stavi neutralne, protoze vi, ze je to tak spravne, nebot oni se velmi meni, a zminuje to tam take. Jeden den je pritelem, dalsi uz nepritelem, moc dobre vi, ze ma proti sobe dementy, viz Trump. Tam to uplne krici...napr. jeste do vcerejska obhjoval nezasahovani Ruska do voleb, dnes uz otocil a obvinuje Obamu z toho, ze s tim nic nedelal... ale to uz je o necem jinem...




Přidat nový příspěvek