Re: Re: Re: S církví to je složité

Hox | 31.05.2017

To jsou jen manipulace ze strany církve. Ve starém zákoně jsou dva bohové, jeden milující a laskavý, a druhý sadistický a krvelačný. Jak by mohl toho Ježíš "přijít potvrdit a naplnit"?
Starý zákon propaguje ideál rasového nacizmu, prohlašuje židy za vládnoucí rasu která má právo parazitovat na ostatních, a ostatní jim musí sloužit, jinak budou vyhubeni.
Starý zákon přímo nařizuje lichvu jako nástroj zotročení ostatních národů.
Skutečně by něco takového mohl skutečný Ježíš přijít "potvrdit a naplnit"? Vždyť tím by popřel samotnou podstatu svého učení, sámého sebe.
Zkrátka, Bible jako celek je profesionální práce týmů protilidských sociálních inženýrů, shnilé jádro, obalené lákavým obalem. Navíc vše nasvědčuje tomu, že Starý zákon byl k Novému připojen přes překrucování a manipulace až dodatečně, že dříve bylo křesťanství jen Nový zákon a Starý zákon (v nynější známé podobě) nikdo nepovažoval za svaté písmo, naopak, byl vnímán jako protikřesťanský a protilidský.
Zkuste si přečíst některé zdejší materiály, předtím než budete dělat závěry:
http://leva-net.webnode.cz/products/ako-a-preco-sa-pisma-robia-svatymi/
http://leva-net.webnode.cz/products/podle-viry-vasi-bude-vam/

Jinak, KSB není proti křesťanství, řeč je o biblickém projektu, nikoliv křesťanském projektu. Podstata KSB a podstata Ježíšova učení je kompletně v souladu, žádný rozpor mezi nimi není. Jde jen o to že KSB nepovažuje současný obsah Bible za Ježíšovo učení, tento názor mimochodem vyslovovalo mnoho lidí celou známou historii, například Tolstoj: "čím blíže k církvi, tím dále od Boha". Co naděláte, věci je nutné označovat pravými jmény, ať se to někomu líbí nebo ne.

Přidat nový příspěvek