Re: GP

Nikdo | 17.05.2017

Mám příbuzný dotaz a tak to přiřadím sem i se svým vyhodnocením.

Moje otázka zní: "disponuje GP znalostmi o pokročilejších technologiích nebo už jsme ho dohnali ?"

Puškin

On hvězdy z nebe sráží,
když hvízdne lunou zatřese.
Leč zákon času úklad maří
a jeho moci vyhne se.

Ke své otázce uvažuji, že i může mít znalosti o jiných technologiích, které by vyžadovali úplně jinou sféru než dnešní technosféra a tak je nemůže až zas tak využít (astronaut se dostane mezi pralidi a dojdou mu baterie do laserové pušky, bude nemožné je nějak vyrobit z okolních zdrojů). Nicméně může využít své znalosti k organizaci společnosti v jeho prospěch.


Vaši otázku považuji za nevhodně položenou. Položím ji tedy jinak co má za cíl GP?
GP má za cíl zotročení lidstva, aby plně jednalo v jeho zájmu a nebylo si toho vědomo.

GP potřebuje brzdit pokrok co to jde a taky se opravdu hodně snaží v tomto směru. Nicméně, protože ho HNR nevytlačilo z matrice je to vzhledem k naší etice a morálce lepší než bez něj. Banda vrahů bez náčelníka nadělá větší paseku než s náčelníkem, který tu bandu bude alespoň nějak kontrolovat.


Něco o technologiích:
Problémy s technologiemi jsou ty, že rozšiřují znalosti. Tu technologii začne někdo používat (i třeba sluhové GP) a pak nelze zabránit okopírování a rozšíření technologií ve společnosti.
Například USA státní elity dělají skrytá vrátka v operačních a jiných systémech (Husajn na to dojel). Ale je otázka času než to někdo zjistí a vynese mezi lidi a začne používat pro své cíle. Nyní jíž víme, že nové řady procesorů mají taková vrátka a pak pro šikovného hackera není problém je využít.
Jiný příklad je v pohádkách, kdy sultán má prsten a na koho ukáže tomu srazí hlavu, jenže usne někdo mu ho vymění a je to a technologii začne používat někdo jiný.
Stavba pyramid je zase příklad, kde GP nějakou technologii použil - přišlo se na to, že jsou dělány ze zvláštního betonu. Zde si myslím, že GP na použil znalosti z předpotopní civilizace.


Shrnutí, takže nemá zájem o vývoj lidstva, ale mohou se mu hodit některé technologie na jeho zotročení, výše jsem uvedl potíže s tím spojené.

Přidat nový příspěvek