Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Článok je zbierka sprostostí:

Pe-tri | 15.05.2017

Ahoj Luxi,
1. Jsem rád že jsme se posunuli a dualitu/polaritu bereš na milost s tím, že na její působení aplikuješ obory platnosti. Ok, s tím nemám problém, v každém oboru či vrstvě reality se dualita samozřejmě projevuje jinak. Je tedy zřejmé, že bez polaritních limitů/pólů, nemohou tebou zmiňované procesy vůbec kmitat (pr představu - póly coby úvratě kyvadlového pohybu).
2. Stále mylně ztotožňuješ případně zjednodušuješ dualitu na černobílé vidění. Zkusím to technicky - uvažuješ jakoby procesy probíhaly pouze ve spínacím režimu, tj. buď sepnuto nebo rozepnuto, nula nebo jednička, ano/ne, těhotná/netěhotná. V tomto režimu však pracují jen některé procesy, většina procesů však probíhá v režimu optimalizace pracovního bodu, kdy procesy probíhají s nejmenším přenosovým zkreslením (zkreslením výstupní reakce na vstupní akci), ale co je hlavní - probíhají ve spojitém režimu, kdy jsou možné všechny hodnotové stavy vymezené našimi dvěma póly. Tady by to chtělo ještě zapracovat na precizaci chápání pojmu polarity/duality.
3. Gaussovo normální rozdělení je o něčem jiném než dualita a nikdo snad netvrdí, že lidské charakteristiky lze zjednodušit do dvoustavové logiky.
4. Říkáš - barva je kmitočet s příslušnou frekvencí. Hmm trochu nepřesné, když víme, že kmitočet a frekvence jsou synonyma. Barva je vjem světelného toku s konkrétní frekvencí. A když už jsme u těch barev - víš, že každá barva má svého dualitně recipročního "partnera", tedy takového, že když se spolu spojí (reintegrace-jóga), vzniká bílá, čímž jsem ti odpověděl na tvoji otázku:)
5, Doporučení na opakované čtení KSB/DVTR zdrojů - uvědomil jsem si, že tyto materiály čtu v jiném režimu než asi ty a řada dalších. Stále se ptám - co a do jaké míry lze na napsaném akceptovat a co už ne ? Nečtu to tedy jako vysoce objektivizované učebnice, ale jako více či méně povedené inspirace pro vlastní přemýšlení a meditování.
P.

Přidat nový příspěvek