Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Článok je zbierka sprostostí:

Lux | 13.05.2017

Samozrejme, že je dnes veda, ako celok, v hlbokom "závoze", ako sa hovorí, ale..
Nemyslím si, že by tí západní "vedci" boli až tak mimo ReAl-ity... aj keď tlak je veľký..

Hoci som moc kvantovej fyzike nedal a som dlho mimo jej sféru, tak mi teória Acjukovského pripomína skôr také ezo-TériCuUm (musím však priznať, že som ju nijako hlbšie neštudoval, avšak mám nejaké fundamentálne základy dnešnej paradigmy kvantovej fyziky a tak niektoré jej tvrdenia mi pripadajú trochu "uletené").

VP CCCP, aspoň v prácach, ktoré som čítal, nikde Acjukovského nespomínajú, ale uvádzajú napr. teórie prof. Valitova z Baškirskej univerzity a Kozyreva (pioniera v oblasti torzných polí).

Ostatne, ak si zoberieme Unifield field theory, a hľadanie istých všeobecných (celovesmírnych zákonitostí) napr. v CERN-e, kde sa preinvestovalo vyše 10 mld. EUR a stále sa tam vrážajú nemalé prachy (a GP je v prvom rade špičkový "účtovník" a určite nevráža peniaze do fantasmagorických projektov..) a sú tam zainteresované špičky prakticky zo všetkých krajín v danej oblasti, pričom ovciam dávajú len filtrované správy, tak je nabíledni otázka Higgsovho bozónu = subatomárna častica (predpovedaná judaistom Higgsom), ktorá udeľuje hmotnosť (masu) ostatným časticiam - ostatne sa potom môžeme spýtať, čo dáva hmotnosť samotnému Higgsovmu bozónu..
Proste sa hľadá nejaká "sila" = "in-FORMA-cionná" častica, ktorá dáva ďalším časticiam FORMU (hmotnosť, náboj, spin..atď..)..
Už ho vraj dokonca "objavili" - čo by znamenalo, že môžu do istej miery riadiť Vesmír...☺, ale Boha nie je možné chytiť len tak ľahko za bradu...ľudstvo ešte k takej úrovni jednoducho zďaleka nedospelo..

Čo sa týka teórie éteru (ostatne antagonistické práce, alebo spochybňovanie Acjukovského, ako takého, som na nete nenašiel = nepridelili mu nejaký väčší význam sa ním zaoberať a zosmiešňovaťho (ju), či spochybňovať ho, to len na margo).
Na začiatku 20. stor. väčšina fyzikov v danej oblasti predpokladala, že svetelné vlny sa šíria v éteri - mysleli si že zapĺňa celý Vesmír, avšak objaviť ho sa nikomu experimentálne nepodarilo. Pokusy A.A. Michelsona a E. Morleya, ktoré mali odhaliť éter (ako aj mnohých iných v ďalšom období) sa ... nepotvrdili = tzn., že "absolútny referenčný rámec vo VesMíre"...neexistuje..

A potom už nastúpil sváko Einstein a jeho bábkovodiči (egregoriálny vplyv na judaistickú gebuľu) a zaviedol ako prvý do fyziky pojem POZOROVATEĽ, čo skutočne nie je zanedbateľný element, avšak...☺

Všetko je pravdepodobnostne predurčené, a to aj vo sfére "kvant", alebo elementárnych častíc a pravdepodobnosť správania mikrosveta (povedzme elementárnych častíc) závisí od "pozorovateľa"..☺

Radšej skončím, aby som neuletel moc do "éteru", alebo do duality - žiadna taká vo Vesmíre proste neexistuje..

Dôveruj, ale preveruj!

Přidat nový příspěvek