To jsem potřeboval vědět

Nikdo | 10.05.2017

Zabýval jsem se fyzikou v životě velmi málo, ale přesně tohle mi nešlo na rozum, že by vlna mohla existovat bez prostředí v němž se šíří. Teď mi to docvaklo, celá moderní fyzika je "podvod", roubování a hledání nějaké matematiky, která by popsala naměřené výsledky, bez snahy proniknout k vnitřní podstatě.

Lhali nám, lžou a budou lhát, dokud si pravdu nezjistíme.

Takhle empiricky se začínalo při obrábění, než se to lépe prostudovalo, vzal se obráběcí nůž a naměřili nějaké výsledky a z toho sestavili nějaké grafy a podle toho se pak nože vybírali a stanovala tloušťka řezu, tak aby se optimalizovalo opotřebení nože a rychlost řezání a pak i nějaké různé nesourodé teorie, které pouze přibližné popisovali jak to asi zjednodušeně funguje v nějakých případech (jako dnes moderní fyzika) . Dnes, když jsou dobře popsány a odkryty zákonitosti a lze nasadit výpočetní techniku je k dispozici přesný model na jakoukoliv situaci (rozdělí se to na malé na kousky a definují se vztahy mezi těmi kousky - přenos tepla, přenos napětí ...)

Ovšem, logicky mi zapadá, pokud se opřu o vše-udržitelnost, že bez zvýšení morálky a etiky nebudou bytostem poskytnuty informace k rozvoji éterického věku (nebudou nápady, intuice - bůh to nepošle předčasně), jsme schopni se zničit v atomovém věku a pochopení hlubší úrovně organizace hmoty by mohlo poskytnout ještě ničivější návody.

PS: Tu krizi fyziky výstižně popisuje i seriál "teorie velkého třesku".

Přidat nový příspěvek