Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podpořit lidi globálního prediktora v ČR ???

Lexa | 20.05.2017

Ahoj Zdeňku,
díky za obsáhlý výklad. Je to naprosto ve shodě s náhledem mého přítele, který také praktikuje Bhakti-jógu. Ke každému odstavci bych s tebou vedl polemiku, ale protože si to nepřeješ, nechme to tak.
Můj přítel také "začínal" s buddhismem, ale protože ho nepochopil, odešel od něj. Nepovažuji naznačenou školu za duchovně nadřazenou, protože vidím, v čem spočívají její úskalí. Přinejmenším, nad Bhakti-jógou stojí minimálně ještě Rádža-jóga, Samádhi-jóga a Kundalini-jóga. Samádhi-jóga byla/je praktikována buddhistickými mistry vysoké úrovně, to uvádím jen pro doplnění. Sútra Pradžnapáramitá je prakticky celá o tom.
Zdeňku, vážím si každého člověka, který se zabývá takovými životními tématy na této úrovni, byť v mnoha ohledech, díky vlastním životním zkušenostem, nesouhlasím se vším, co píšeš. Přeci jsem dal už na začátku najevo, že jsem si vědom témat, která bych nerad rozebíral na tomto území, protože netoužím vyvolat veřejný rozpor mezi námi, kterému druzí sotva mohou rozumět. Nepochybuji o tom, že naše přátelství bude i nadále gentlemanské, ačkoli se jistě budeme rozcházet i v řadě názorů na KSB a lidi okolo ní.
Kršna s tebou, L :)

Přidat nový příspěvek