Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podpořit lidi globálního prediktora v ČR ???

Lexa | 19.05.2017

Ahoj Zdeňku,
pozorně jsem si přečetl tu Prabhupádovu interpretaci a nelze než konstatovat, že je úplně zřejmé, s jakým záměrem je napsána. To, na co zjevně naráží, se nazývá Patičča samuppáda (pálí, v sanskrtu pratítja samutpáda)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pati%C4%8D%C4%8Da_samupp%C3%A1da
V té interpretaci Praphupády je tak trochu splácáno páté přes deváté. Interpretace žádosti jako pouhého pohlavního chtíče je úplně mimo mísu. Škatulka ateismu, se kterou se stran buddhismu často setkávám, je cílená diskreditace, a míšení pojmů ateismus a materialismus je více než zřejmá intrika. Bůh je jen lidský pojem a pokud máš zavedené jiné pojmy, nejsi automaticky materialista, zvlášť pokud se zabýváš ryze transcendentálními věcmi - to je absurdní. Například Siouxové neměli pojem bůh, ale používali pojem Wakan Tanka - Velké Tajemství. Byla to úplně nemateriální kultura, s velkým potenciálem transcendentálního rozvoje, jako většina domorodců, žijících v souladu s přírodou, včetně Austrálců.
Na téma Prabhupáda versus KSB jsi odpověděl vyhýbavě, ale toto je jeden z momentů, kdy dávám Mrtvé Vodě za pravdu. Stojí za to trochu zapátrat na internetu, kdo ve skutečnosti stojí za BBT a financuje ho.
Další otázkou je, do jaké míry ve skutečnost za KSB stojí opravdu Rusové. Čteš li různé příspěvky v diskusích, narazíš na mnoho dobrých postřehů, které vnáší pochybnosti a stojí za úvahu. Pokud, jak píšeš, "Rusové došli k závěru, že současný člověk nemá na poslední stupeň," je to spíš jejich problém, protože kterého současného člověka z těch 8 miliard mají na mysli? Tak možná sebe, i když si myslím, že mezi Rusy jsou bezpochyby lidé se značným potenciálem.
Že je svět na hraně katastrofy je asi pravda. Je to ale v první řadě proto, že mu vládou satanisté - materialisté, kteří po staletí cynicky likvidují celé národy s duchovním potenciálem, které do té doby žily v harmonii se svým prostředím, trvale udržitelným způsobem. Zarážející je však interpretace o tzv. "podpoře shora." To už indikuje více, než se na první pohled zdá. Z Ruska přichází alternativa, ale jsem dalek toho myslet si, že nějaká spása. Má to až příliš mnoho totalitních prvků a mám i značné výhrady ke kádrům, kteří to propagují.
Samotná inteligence bez duchovního obsahu je ryze utilitární, tvrdá, bez empatie a její působení nemůže být ve výsledku blahodárné. Poslední staletí jsou staletími čisté inteligence - bez empatie, ve službách egoismu, proto ten bezprecedentně šílený rozvoj techniky - hlavně vojenské. Následky už přeci známe.
Tvé cesty Afrikou a Austrálií musely být cennou zkušeností. Mám rád skoro všechny původní kultury, které doslova mizí před očima díky globalizaci.

Přidat nový příspěvek