Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podpořit lidi globálního prediktora v ČR ???

Lexa | 18.05.2017

Ahoj Zdeňku, děkuji ti za obsáhlou odpověď. Fakta v první části textu jsou pro mě nová, i když ne překvapivá. Zbytek toho co píšeš je pro mne samozřejmostí a chápu to v principu úplně stejně. Nemám nastudované to co ty, ale četl jsem řadu buddhistických súter a procestoval, krom mnoha jiných zemí, i Indii a Nepál, takže zevrubnou kulturní orientaci mám.
Chtělo by to ale trochu rozebrat tento citát:
"Démoni říkají,že tento svět je neskutečný,že nemá žádný základ, že zde není žádný vládnoucí Bůh. Říkají,že vznikl z pohlavní touhy a nemá žádnou jinou příčinu než chtíč. Bg (16.8)"
Předpokládám, že Bg je Bhagavadgíta a to konkrétně Prabhupádova "Taková, jaká je." Je-li tomu tak, nesedí mi tady jedna věc: V Mrtvé vodě je dost příkrá kritika na adresu Praphupády a hnutí Haré Kršna vůbec a ty se mi současně jevíš jako zapálený stoupenec KSB. Tomu nerozumím. V tom citátu, cos uvedl, je obsaženo více, než se zdá. Mimochodem, můj přítel, o kterém jsem se zmínil, mi tě silně připomíná (je mu kolem sedmdesáti a třicet let studuje védy) a dost možná se i budete znát - je tam však několik "ale," které jsou předmětem našich, řekl bych, teologických diskusí. Detaily však pochopitelně nechci ventilovat na tomto území. Týkají se mj. i tohoto citátu, který jsem označil.
K ostatním tématům v mém příspěvku ses nevyjádřil, ale to nevadí. Možná se k tomu dostaneme postupně, bude-li příznivá situace. Zdraví Lexa.

Přidat nový příspěvek