Re: Re: Re: Re: Re: Vidění světa KSB

Cico Ciciak | 24.04.2017

Docela podivná odpoveď:


Čo konkrétne nekriticky prijímam?
(Šlápnul som ti na nejaké kurie oko, lebo priznám sa, že nechápem tvojej reakcii?)
Skús to špecifikovať (inak sa diskusný partner nemá nad čím zamyslieť a skúsiť prehodnotiť svoje stereotypy, chyby - Lexovi už boli prinajmenšom naznačené).


"Studijních zdrojů je dostatek a už tady byly mnohokrát mnohými uvedeny. Pro každého zájemce jsou zcela volně k dispozici."

Môžeš nejaké uviesť, aj s potvrdením autenticity (čo nie je podľa mňa až tak dôležité - dôležité je to, čo sa dá dnes z toho v praxi použiť, a čo už nie), keď to tvrdíš s takým sebavedomým tónom?


Ja som len písal, že ľudia musia nad všetkým nekriticky uvažovať, a snažiť sa neustále približovať k objektívnej pravde, napr. aj ty alebo ten psycho-trockista, ktorého sa tu snažíš podľa mňa zbytočne obhajovať.
To som tvrdil vždycky, a vždy aj z toho vychádzal.
Preto som už dokázal x krát počas svojho života niektoré svoje názory a postoje prehodnotiť, a zmeniť. A tak to má byť.
Ďalej, o akom hlasovaní to tu píšeš? Kde to preboha tvrdím?
Takže tvoje tvrdenie vyznieva ako podsúvanie.


Písal som, že Budha podľa niektorých zdrojov tvrdil, že život je vraj len ilúzia (to asi je, ktorá ale má svoj zmysel) a samé utrpenie, a človek sa preto musí zbaviť všetkých svojich túžob, ktoré utrpenie vyvolávajú, aby mohol uniknúť z neustáleho kolobehu života a smrti. Ale kam?
Podľa mňa ľudský život (duša) len mení svoje formy (duša je večná), takže v tomto nemôžem s Budhom súhlasiť, jeho názor sa mi javí dosť nihilistický.
Ale nemám problém sa s Budhovou myšlienkou do určitej miery ďalej nedogmaticky zaoberať (lenže momentálne, pri dnešnom stupni rozvoja ľudskej civilizácie, ktorá má kopec iných problémov a priorít, ani nemienim študovať more kadejakých starobylých východných textov zo 30 rokov, aj vzhľadom k tomu, že život človeka je dosť krátky, a tak musí vedieť čo najlepšie filtrovať/vyberať informácie, pretože cca v 99% sa jedná len o (dez)informačný šum) a prehodnocovať svoje postoje voči nej, preto som aj toho trola neustále vyzýval, nech skúsi predložiť viacej normálnych a pádnych argumentov namiesto permanentných ad hominem výkalov.


Lexa je v mojich očiach čistý psycho-trockista a trol, o čom ma už presvedčil až-až, a zatiaľ nemám dôvod meniť svoj názor na neho a postoj voči nemu, bohužiaľ.
To, že si myslíš niečo iné, na to máš právo, a nikto ti ho neberie.


Čo sa týka Lexu a jeho prípadnej reakcie, myslel som to tak, aby svojimi ad-hominem výlevmi zbytočne nezaťažoval diskusiu, čo už urobil x krát, a nikam to neviedlo, to je ten najväčší problém, viď jeho posledné eskapády s Luxom.
Neviem, kde si bol.


Ani ja so všetkými tvojimi alebo názormi iných nesúhlasím, tak to už býva, ale aby som tu len tak cielene bez-argumentačne a namyslene ako ten budhistický trol permanentne špinil diskusiu, tak na to si ja veru nepamätám (možno v mojich začiatkoch kvôli frustrácii vyplývajúcej z nechápania určitých vecí, som tu napísal kdejaké koniny, ale nie cielene a posadnuto, ako to robí ten blázon), takže tu láskavo nepodsúvaj také nezmysly.
A nadávky nepokladám za ad-hominem, ak si ich niekto zaslúži, keď nekonštruktívne až príliš otravuje ako komár svojimi nezmyslami, podobne ako istý už neraz sprofanovaný trolko na "J". Totižto, človek nie je skala bez emócií a každý má svoju mieru tolerancie.


Takže tvoj koment je z väčšej časti zbytočný a kontraproduktívny, a má mentorský podtón, ktorý myslím, nie je namieste.
Skús to inak.


Aby sme aspoň niečo poriešili, tak skús konkrétne napísať, čo podľa teba nekriticky prijímam, a uveď prosím nejaké zdroje, skôr analytiky (podobné VP-ZSSR) o Budhovi a Budhizme, najlepšie v SK, CZ jazyku.
Vďaka

Přidat nový příspěvek