Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předpoklady k úvahám

Deep | 18.04.2017

Je-li hmota součástí Boha, co jiného je ještě jeho součástí ? Pokud se týká definice hmoty - matérie, není na mě to definovat. Proč to nedefinuje KSB ? Nebo definuje v té podobě, že to je vše co existuje ? Tedy že vše je hmota, jen v různých, i doposud neznámých formách ? Z toho by vyplývalo, že i Bůh je hmotný, pouze v zatím neznámé formě. Taková definice mě ovšem, coby materialistická, nevyhovuje.
Tedy budiž, řeknu co si pod pojmem hmota představuji já - je to vše, co se na to, co se z Boha vyčlenilo a co chápu jako individualizovaný Boží fragment, nabalilo v podobě různě hustých vrstev jakoby strusky, slupek či obalů - těl, kteréžto objekty všechny v sobě obsahují tento Božský fragment, jádro, Člověka, Ducha. Obaly jsou hmotné podstaty, jádro je podstaty Duchovní. A je to právě toto jádro, tento Boží fragment ve všem individualizovaném, co toto individualizované oživuje, přičemž míra vědomím projeveného oživení je nepřímo úměrná znečištění jádra hmotnými obaly. Tedy čím menší-uzavřenější, méně komunikativní vědomí individualizovaný objekt vykazuje, tím hrubšími obaly je jeho jádro zapouzdřeno. Tím má delší cestu zpátky k Bohu, cestu zbavení se obalů a znovusjednocení svého Božského - duchovního jádra s Bohem, kterého je toto jádro fragmentem.

Přidat nový příspěvek