Re: Re: Re: Předpoklady k úvahám

Nikdo | 17.04.2017

Deep je typický učebnicoví příklad psychického trockisty. Začíná nic neznamenající a nic neříkající frází "principiálně nerozlišuje", která má pouze navodit určitou náladu. Zde se to například odvíjí od významu dvou termínů:

Duch (případně duchovní růst)

Hmota

Takže kdokoliv kdo není darebák nutně musí nejdříve vystavit svoji definici těchto termínu a označit v čem je rozdílná od vysvětlení těchto termínů v KSB a pak může nastat smysluplná diskuze. Znám tyhle typy velmi dobře, nevystaví svoji jednoznačnou definici (pružně pak svůj výklad mění bez opory v nějakém vzoru) a napadají něco náhodně bez rozumného záměru (záměr je pouze někde to rozbít) a přitom svévolně zacházejí s termíny, které skládají tak, aby vypadali působivě. Je to vždy obálka bez obsahu. Rozebírat to slovo po slovu je opravdu "válení se v bahně" jak správně označil Bohumil.

Je to od začátku od Deepa mimo téma článku a proto nebudu již dále reagovat, ale když se vyskytne článek s tématem duch a hmota možná se připojím k diskusi. Naposledy se diskutovalo na trochu příbuzné téma zde http://leva-net.webnode.cz/products/mozno-hovorit-o-nezistnosti-ak-clovek-za-to-caka-odmenu-v-nebi/ (mluvilo se o termínech duch, duše, tělo).

Přidat nový příspěvek