Shrnutí

Nikdo | 05.04.2017

Jardob a Hox mi dali podle mého chápání identické odpovědi, které jsem částečně předvídal, ale jistý jsem si úplně nebyl, což ukazuje, že začínám chápat KSB a také je dobré, že Ti kdo se s ním seznámí a dosáhnou nějaké úrovně dochází u zásadních otázek ke shodě.

Nejprve stručně shrnu historii svého poznání. Narodil jsem se do neznáma a hledal, kde co je zajímavého a co mně zaujme (dětství). Dětství bylo ovlivněno vizí spravedlivé společnosti a co se dělo zlého vypadalo jako minulost, to co je překonané. Brzy ještě v dětství jsem začal narážet na dogmatismus KS a nejasnosti v politice (Stalin skvělý a pak ze dne na den největší darebák). Dále v dospívání moje tvořivost byla blokována systémem a nebylo ji kde využít (nedokázal jsem najít jak to udělat). Pak se cinkalo klíči a otevřeli se obzory a právě v té době jsem byl ovlivněn různými novými informacemi, kde právě příběhy různých hledačů a mystiků mne inspirovali pokusit se o něco podobného najít boha, někam mně to posunulo. Pak jsem narazil na zásadní problém jak si eticky zajistit obživu a žít podle svědomí. Takže s přáteli se nějak snažíme uživit sami a zde v této fázi jsem se setkal se řízením společnosti, protože pokud jsou morální omezení je to v nemorální společnosti dvojnásob těžké a obzvlášť, když používá člověk koncepci, která to nezohledňuje. Ke KSB jsem se dostal díky událostem na Ukrajině. Jak bylo možné; když Berkut tak statečně odolával řízenému davu a bandám placených chuligánů a dokázal neoplácet i když do Berkutu naplno řezali; že se to stejně vykolejilo.

Dřívější podsunutý světonázor (část zaměřená na osobní rozvoj) je tento:
Proveď svoji osobní transformaci to je cílem, vše bude dobré až se Ti to podaří. Stále stejný vzorec jako u křesťanství s nebem (po transformaci), v nebi nalezneš štěstí, někde v budoucnosti (do našich současných kšeftů se nepleť nebude Ti to k ničemu užitečné).

Nový světonázor (část zaměřená na osobní rozvoj):
Pracuj v zájmu vše udržitelnosti (buduj království boží na zemi), která pro zajištění potřebuje využití a rozvinutí tvého potenciálu. Bolest není součástí nějaké potřebné transformace, ale semafor a signál, že něco je špatně, že se vychyluji z koryta božího záměru (narážím na jeho hranice).


Nyní ještě upřesním otázku, zeptal jsem se oklikou. Zajímalo mně co nalezl onen mystik, když zvolal "já jsem bůh". Říkal jsem si když budu vědět (trochu naivně), kde bůh je nebo co to je konkrétněji (znám ho z jeho působení), že mohu odhadnou jestli ho skutečně nalezl nebo ne. Zajímalo mne proč mi byla tato informace bohem zprostředkována a zda příběh není vymyšlený, ale nepodařilo se mi daného mystika na "netu" dohledat. Pamatuji si ještě jednu indicii, že žák po něm hodil růži (zatímco ostatní kameny) a v tu chvíli mystik zaplakal (předtím se jenom smál), vysvětlení bylo toto, že žák podváděl sám sebe, bál se nehodit nic, aby dav neobrátil hněv na něj, ale nechtěl zase ublížit mistrovi. Ta růže se mi nelíbí, napadá mne, poku(Etický se musí před méně etickými skrývat, protože odhalení vyvolá pouze odpor a nenávist u méně etických, kteří to vezmou jako povyšování. Nejlepší je pomáhat až když to bytost bolí, pak to s vděkem přijme i proto přijímáme boha až když se nám nedaří, do té doby si na bohy často hrajeme. Nehledě, že etick).
d jsi čestný odhal se před ďáblem ať tě může nechat roztrhat rozvášněným davem.

Už jsem si odpověděl, proč mne HNR navedlo daným směrem, bylo to nutné, spravedlivá společnost byla zdiskreditována KS a těžko by mne v té době dostatečně zaujala, vyzkoušel jsem kudy cesta nevede. A nyní KSB nabízí možnost dalšího postupu a rozvoje, žádnou další lepší možnost nevidím a kdyby byla bůh mi zprostředkuje :)

Přidat nový příspěvek