Re: Re: Re: Re: Re: Re: manipulace

bigos | 02.04.2017

Niekedy mám dojem že nechceš rozumieť čo píšem. Písal som, že pohania (pohan nemyslím nadávka, urážka ani nič podobné), či iné národy majú svedomie podmienené kultúrou v ktorej žijú. Každý môže žiť podľa svojho svedomia, no napr. život podľa svedomia v kultúre Mayov je pre Európana amorálny.

Biblia - Nový zákon kritizuje Židov za odpadnutie od Boha do kontrastu s ich odpadnutím dáva morálny život pohanov podľa svedomia: Lebo nie tí sú spravodliví pred Bohom, ktorí zákon počúvajú, ale tí budú ospravedlnení, ktorí ho plnia. Pohania, hoci nemajú zákon (rozumej tak, že hoci pohanom nebola daná Tóra), od prírody činia, čo požaduje zákon. Hoci teda nemajúc zákona, sami sebe sú zákonom, tým dokazujú, že im je konanie podľa zákona vpísané do srdca. O tom im súčasne vydáva svedectvo SVEDOMIE a ich myšlienky. (List Rimanom)

Pointa toho, čo som písal bola v tom, že ak sa ľudstvo zosúladí podľa Božieho štandardu (Miluj Boha z celej sily a blížneho ako seba samého), dôjde k obnove nielen jednotlivca, ale spoločnosti ako takej. Aby sa tak stalo, je nutné zosúladiť sa s Božím štandardom a to je štandard lásky - Tak Boh miloval svet......Evanjelium Jána

Přidat nový příspěvek