Re: Re: Re: Re: Re: Proč nemůže být Korán revidován s pomocí znalostí KSB a je plný primitivizmů?

Nikdo | 30.03.2017

Děkuji za odpověď. To bylo spíše na okraj a proto jsem dal subjektivní vyjádření, že já analyzuji, ale příliš do hloubky s dostupnými fakty seznámen nejsem, neumím arabsky. Spoléhám se v tomto případě na intuici, která mne dosud nezklamala, i když ne vždy jsem její nápovědu správně pochopil. Váši zprávu beru v úvahu, ale protože nemám podrobně nastudováno nehodlám se o tom přít.

Moje pozice vychází v současnosti z tohoto:
Jeden klíčů intuice v tomto případě je, že Mohamed korán nenapsal. Což považuji za upřímné a prozíravé je opravdu nebezpečné pokoušet se psát hotové návody, místo toho je potřeba především vytvořit kritické myšlení a to se Mohamed pokoušel u lidí vypěstovat, z ozvěn jeho činnosti to tak vypadá - další klíč. Kritické myšlení je jedinou skutečnou ochranou před zneužitím jakékoliv informace. Žádný otrokář/parazit pravdu a její odhalování nepodporuje, protože jeho postavení závisí na lži (vědomé i nevědomé).

K nevstupování do procesu je dobrá poznámka, je potřeba co nejpřesněji zjistit na co máme - co ukočírujeme / uřídíme.

Trochu odbočím od tématu. Život nás někdy staví před zdánlivé rozpory "být či nebýt" / "vstoupit či nevstoupit", moje zkušenost je, že kořen problému je vždy ve svědomí a když dříve bylo svědomí potlačeno, tak se to později vyhrotí tímto "Hamletovským způsobem".

Přidat nový příspěvek