Re: Re: Re: Re: Klíčový pojem bez adekvátní představy o něm ?

Otazník | 26.03.2017

Hmm, to jste pořád tak nabroušený? Proč? Ohrožují mé otázky něco z toho, o co usilujete? Neměl byste být spíš rád, že se tu něco děje? Řekněte na rovinu, jestli Vám mé otázky vadí a chcete abych se neangažoval, nebudu. Nepobývám tam, kde nejsem v klidu akceptován či tolerován. Nejsem aktivista.
Požádat o jednu upřesňující odpověď nepovažuji za "páčení", snažím se tím vyhnout prvotnímu nedorozumění, tak častému i tady. Nemám problém s tím, když nedostanu odpověď. A jestli vám to uniklo, neptám se na něco na co nemám názor nebo nevím jak se na to dívají autoři KSB/DVTR. Zajímá mě, jak tyto věci pochopili ostatní, protože a to vám nemusím vysvětlovat, vše je i o hledání té nejlepší interpretace. Proč s tím máte problém ? Jsem rád že na mně reaguje třeba i Udo, coby člověk znalý širších souvislostí a problematikou se dlouhodobě zabývající a určitě mající k věci co říct případně dovysvětlit. Copak nechápete nebo nemáte zkušenost, že mnohdy stačí jedna dvě věty a nikoliv nějaké litánie a jednomu se spojí známé, ale doposud nespojené ? A nakonec i formulace odpovědi nutí autora popřemýšlet nad vlastním názorem, což rovněž bývá docela produktivní pro něj samotného, takže to nechápu až takovou oběť, zvlášť když druhá strana sama na mne zareagovala. A kdo v diskusi nechce pokračovat, pouze vyřkl jedno-příspěvkový názor, ok, přece nikoho do ničeho nenutím ani nehodnotím. Tak v čem vidíte problém ? Copak se tu už alespoň stokrát nepsalo o potřebě zpřesňování vlastních chápání či mozaiek a dialektické metodě jako základnímu nástroji jak toho docilovat?
Doufám že jsem na vaši otázku odpověděl vyčerpávajícím způsobem. Budu rád, když podobně odpovíte i vy na ty mé, abych se dokázal podle toho adekvátně zařídit. Ale možná to až tak přísně nevidíte, takže bude stačit i jedno-dvou větové nasměrování na správné pochopení vaší "výtky".

Přidat nový příspěvek