Re: nie tak zhurta

udo | 19.03.2017

..ok, takže si tykáme
..a medzi riadkami teraz otváraš, že si prišiel nie hľadať spolu s ostatnými pravdu, ale od začiatku so zámerom nie len imitovať, ale aj provokovať?
Dobre teda..

Dole nižšie som ti na podstatu veci už odpovedal.
.. ešte pár vecí:

Svoju rolu "evanjelizácie" nás chudákov "nechápavých", "neveriacich", "zatratených" si si blahosklonne splnil
a tak i obhajobu vašej matky "cirkvi"..

"Treba chápať.. inakšie vám vyšší nadrabinát
ukáže skutočnú mať"

K tvojim "argumentom" nemám čo dodať. Najprv som od rôznych ľudí vaše presviedčanie, i blízkych bral s humorom, často i cez slzy pre nich, no dnes, pokiaľ môžem, nepripustím takýto tón, ak niekto sa snaží ľudí blbnúť. Hoc v dobrej viere. O to horšie, že vlastnú hlavu nepoužíva. Tolerancia má svoje hranice. Hlavne keď vedie k podriaďovaniu sa zlu s maskou dobra.

Na marxizme sa ale zčasti zhodneme v tom, že áno, bol inšpirovaný zvrátenou formou judaizmu - židovstvom.
Marx = vnuk dvoch nie obyčajných rabínov, jeden pritom vysokopostavený finančník. Viď dnešná "zlatá mládež" a jej eskapády..
No tak, ako i pseudoresťanstvo, marxizmus imituje spravodlivú spoločnosť, vyrába Kanonenfutter pre operácie sociopatov na vrchole pyramídy.
19. stor: "dav prestáva veriť náboženskému -idealistické ateizmu cirkví? ok, dámu mu takú "alternatívu", že sa z toho na min. 100 r. pos..re (s prepáčením).. ateizmus materialistický"..a podporili z viacerých variánt práve zákazku klanu marxových..

Nezabúdaj, že i prvotné kresťanstvo kedysi začínalo ako malá skupinka, skupinky osôb voči 99,9% populácie, ktorá ich za bláznov mávala. I keď áno, neskôr postupne sa skutočne na bláznov zmenili. Temná stránka u nich prevládla, keďže si pozor nedávali, dari Božie neužívali, len slepo pohodlne autoritky počúvali. A obaja vieme aj to, že niektoré etapy vývoja(?) jednotlivých cirkví boli obzvlášť temné.
Navyše 2000 rokov vývoja je z ohľadu ľudských dejín malinká etapa.
Obhajoba "preverením časom"?
Nie, sú tu idei, "náboženstvá", koncepcie omnoho staršie ako akákoľvek s cirkví zneužívajúcich meno Kristovo.
Zámerne nepoužívam už diplomatický jazyk, lebo viem,
že s tak úprimnými biorobotmi ako ty je to strata času. Nič v zlom. Radšej malý bezpečný diskusný šočík..
Treba sa proste v takýchto prípadoch asi naozaj niekedy radšej snažiť pomenovať veci priamo. Nie však vždy, no u teba som dúfal, že by to zmysel mať mohlo..

ok..ďalej..
Templári? To snáď nemyslíš vážne?
Obávam sa, že aj tu to vidíš takmer presne obrátene..
Tlstí kocúri (murkovia neslobodní) to boli oni..
(Ktorí Rím od počiatkov vôbec vytvorili. jeden i druhý. Polievali..ho v záhradke svojej, jak sa vraví..no nie vodou)
Veď templársky bankový systém bola snaha o prvé zjednotenie Európy, no pod akým symbolom?
Otroctva úžery baAnkh!

O niektorých motívoch Francúzskeho kráľa Filipa si ilúzie nerobím, no raz mu za to možno ešte i pomník postavia,
že tú hrozku našim národom európskym zastavil. Netvrdím samozrejme, že všetko u templárov bolo zlé a je pravda, že mnohí z nich nechápali, na čo boli používaní..ako dnes i vy..len s inou úlohou, zameraním cieľovej skupiny

Boha sa máme, musíme snažiť čo najlepśie pochopiť,
inak budeme ako teľce pre tých, ktorý ho chápu lepšie,
no ich morálka sa potáca..mierne povedané

Ako povedal jeden teológ:
"Jednoduchosť myslenia je snáď najkrajšou vecou na svete,
avšak naivita už až tak obdivuhodná nie je"
T.j., Necháp z istých známych dôvodov podVedome obľúbené podobenstvo o "chudobných duchom" zvrátene.
Neboj sa myslieť VLASTNOU hlavou,
nie cudzou pred-písanou.
Nebrzdi prosím prebúdzanie sa cirkvi (ktoré sa deje) svojou falošnou evanjelizáciou. Bráň ju radšej pred skutočnými hrozbami.

A ohľadom tvojej predstavy o cenzúre?
Áno viem, takto by ste si to mnohí z vás predstavovali. To ste už neraz dokázali. Znova: "Podľa seba súdim teba", že?
V mnohom sa zhodneme, no poniektoré vlastné vyslovené úchylky hlásať (viď hlavný text, apod..), no psychopatov z LGBTI, finacistov, islamistov a spol. nepovoľovať.
My pasieme svoje ovce, nech si oni pasú a režú svoje.
Potichu neoficiálne taká dohoda medzi vami dávno existuje.
To snáď nebudete popierať, či?
Vaša koncepcia je rovnaká a od nej sa odvíjajú vaše idei, ktoré ju len maskujú. Na jed musíte dať toľko šľahačky, aby bol neciteľný, pascu dobre zamaskovať.

Lumpáren v pseudocirkvách je preto len zopár,
no na kľúčových miestach sú míny.
Len na hierarchov odchovaný systémom murkov sa spoliehať??
Čo podstatné oni môžu zmeniť, verejne ohlásiť, keď sú práve najviac bytostne (i materiálne v neposlednom rade) na ten systém protiľudský s tvárou peknou odkázaní?

Preto sa ich tu snažíme pomenovať.
Aby sa cirkvi mohli očistiť od bahna jelít, znova ekumenicky spojiť a tak i všetky ostané náboženstvá. Nie zničenie ich, ale korekcia pod zástavou zdravého sedliackeho rozumu, alebo ak chcete aj Krista, ktorý bol božím dietkom rovnako, ako ty, ja, alebo hocikto iný. Tak i vravieval. No ako ty nie si Boh, ani ja, ani on ním nebol. V tom má zasa i judaizmus pravdu, že Boh vkutku vyzerá byť jeden, i keď isto nie taký ako ho Zákohn Starý popisuje.

Bonusova otázka:
Prečo myslíš, že si vaši kápovia nikdy s kápami pseudoislamu, pseudojudaizmu, pseudobudhizmu, pseudohinduizmu, marxizmu..atď nesadli a neporozprávali sa, na čom y sa zhodli, na čom nie, prečo a čo lepšie by navrhli?
áno, odpoveď stara známa je hore:
ľudovo inak ešte aj "Do kapusty si nelezieme"
(tzv. vnútrojelitný, staromafiánsky konCenzus..hoc i ideologických mafii)

aktualizačne ľudovo na dedine popísané na podprahovej úrovni i v rozprávke Maťko a Kubko :
"Pasieš Kubko (Jakub) pasieš? Pasiem Maťko (Matúš) pasiem.
Pasieš Maťko pasieš? Pasiem Kubko pasiem..
Nuž..a kdeŽe sú nám ovce??"

Myslím, že chápeš, čo ti týmto Július chcem na záver našej emotívnej diskusie povedať. Možno sa i v kostole stretneme, hoci nevedome. Priveľa kamarátov tam mám, preto ten zápal..keď sami na tom často krútime hlavy, rozoberáme..ako to deťom priateľne vysvetliť a pritom tradície príliš nelámať, že by i v rodinách pokoj bol.. Babkám asi nebudem moc vysvetľovať. Chúďatá, nemali tie informácie, čo dnes my a ja by som s tými info, čo oni mali, ani to, čo oni zvládli nedokázal, no ty neznieš ako zas až tak starý.. Július :)

Přidat nový příspěvek