Re: Re: Re: Re: Re: Budoucnost bez perspektivy ?

udo | 16.03.2017

Pravdu máte v tom zmysle, že MIM sa dá naozaj chápať ako "fokusný", diskretizačný model (algorytmus spracovávania informácii.)

Zaostrenie

Pri spojitom vnímaní mozaiky celkovej formy
používate "analógový" (spojitý) model FEI (resp. MIF)
matéria - forma - inFormácia
(existencia - forma - inFormácia)
T.j., jednotlivé konkrétne rozlíšené (abstrahované) miery
spájate do želaného výsledného celkového obrazu (lat. "forma")
InFormujete, TransFormujete.

Preto dual model MIM-FEI

Predstavte si maliara:
rozlíši najprv proporcie, svetelnosť, farby, kompozíciu objektu,.. ďalej typ, napätie, povrchovú úpravu plátna,..
a prenesie, inFormuje, zobrazí (sk) objekt farbami, štetcom, rukou na plátno do celkového obrazu..či dokonca obrazovej sekvencie = deja ako filmár pri reprodukovaní reality, ći vytváraní ilúzie

Predstavte si ďalej sochára:
preskúma, rozlíši tvrdosť kameňa, farbu, homogénnosť (pukliny), atď. a predstavu, obraz nosený v svojej hlave, mozgu, či na skice prenesie rukou..dlátom a kladivom do kameňa

Všade vo svete, pri každej činnosti to funguje rovnako, MIM.
MIM prirodzene hľadá objektivny stav vecí.
Stav v zmysle momentu procesu. (odb. tzv. "perióda vzorkovania")
Neobjektívne rozlíšenie konkrétnej miery vytvára odchýlku riadenia, tvorenia.

Ako to chcete urobiť modelom HECP (MEST)?
On vytvára egocentrizmus, takto naprogramované podvedome obete agresie automaticky POPIERA objektivitu, hľadanie, rozlišovanie objetívnej realite adekvátnych mier a ich rozvíjanie harmonickou tvorbou. Paralyzuje

Ak JA budem mať čas a JA budem mať priestor a JA budem mať energiu, tak JA niečo vytvorím..pasca ega
Svet sa ale netočí okolo mňa..
A na riadenie potrebujem bod pevný, objektivitu
(parafráza ArchiMédés)
Opakom ega je v tomto zmysle vskutku InDiviDuo

..navyše prázdneho priestoru niet
Ako sme sa bavili a ako vám isto každý fyzik povie, vákuum nie je absolútne prázdno. Toho niet, teda presnejšie: nenarazili sme na neho zatiaľ a nevieme ho zatiaľ vytvoriť. Ak by sme na niečo také narazili, museli by sme pravdepodobne upraviť, alebo úplne zmeniť i model MIM

Přidat nový příspěvek