Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re

Martin | 25.02.2017

Nabízí se otázka co nedovážejí do naší montovny. S nadsázkou se dá říci, že na rozdíl od Rusů nemáme šanci s tím nic udělat, protože nemáme jaderné zbraně... A ruský export má i takové položky, jako dopravní letadla. O tom si můžeme v Gottlině nechat jen zdát.
Názory běžných Rusů jsou běžně různé. Také nadávám na režim. Jen mě u toho netočí BBC. V tom je ten rozdíl... Není to pravidlo, ale zejména Rusové co potkávám na Západě mi nepřipadají zrovna důvěryhodní. Dost z nich jsou také "šábesRusové..." Koneckonců takových máme u nás plná média :)
O ovládání ruských médií Putinem doporučuji pohledat nějaká videa s poslancem Fjodorovem... Je to z řady důvodů nesmysl. Ruská média patří z velké části nepříteli, který si může dovolit sypat do informační mašinerie prostředky, o které se Rusku nesní. Také má promazanou mašinerii na vytváření veřejného souhlasu i vědu za ní, kterou Rusko při vší úctě není schopno dohnat. On k tomu vlastně není důvod, protože lidé na Západě už médiím stejně nevěří. Mluví-li Rus o kontrole médií Putinem, většinou pracuje pro druhou stranu.

S tím samostatným zemědělstvím to není vtip, ale fakt. Krom toho Rusko má veškeré zdroje, jak přírodní, tak lidské, aby moho být plně autarkické.
Je ale potřeba si uvědomit jedno. Rusko čelí dost zlé válce celá století. Horké, studené, náboženské, informační, psychohistorické.

Relevantní jsou ekonomická a obchodní data. V této fázi po prohrané části studené války se Rusko vrací k vlastní suverenitě po létech studené okupace. To zemědělství je poměrně snadný úkol. V ostatních odvětvích se dějí reformy, které jsou nadějné, ale zatím dost pomalé. Potom je tu také problém personální. Ne všichni v ruské věrchušce pracují pro Rusko. Také nic nového.
Záleží také jako měřítko zvolíte. Liberální pohled tu nebude nikdy fungovat. Je to v podstatě ruská výhoda. Bývá často podceňeno.
Ale je to potřeba soudit tou optikou, že Rusko Jako bájný Fénix vstává z popela. Ano jsou obrovské problémy. Ale to nejhorší má Rusko za sebou.

Vstává z popela po létech vlády pro "Západ" pracujících agentů typu Gorbyho. V moderní podobě včetně programu zvaného rusofobie to tu běží řekněme od Vídeňského kongresu. Proloženo dvěma světovými válkami a jednou zednářskou revolucí. Devadesátá léta měla přinést nejen likvidaci SSSR, ale i Ruska jako takového.

Nic nového pod sluncem. V roce 1898 vyšla v globalistickém časopise The Truth karikatura s názvem císařův sen. Je na ní vyobrazena Evropa rozdělená na republiky. (První světovou globálové organizovali na likvidaci evropských monarchií - jak jinak krom Britského impéria) A místo Ruska byla poušť. To je univerzální dlouhodobě neměnný cíl globální věrchušky.

Putinův poradce doktor Glazjev napsal zajímavou knížku, kterou jsem četl v anglickém překladu pod názvem Genocide: Russia and the New World Order. Knihu v roce 1999 nechali přeložit hoši z Executive Intelligence Review, založeného Lyndonem LaRouche. Kniha popisuje škody způsobené Rusku liberalizací a piratizací provozovanou různými Gajdary a Čubajsy.
Neměli to jednoduché. Zatímco zdejší Klausovy fanynky házely na tribuny kalhotky, Jelcin se musel k liberalizaci prostřílet tanky.

Ve zdejší pokladnici poznání najdete unikátní článek, který v kostce popisuje totéž. http://leva-net.webnode.cz/products/role-zapadu-v-ruskych-reformach-aneb-co-se-na-harvardu-neuci/

Piratizace způsobily Rusku škody, které přesáhly škody způsobené Rusku druhou světovou válkou. Mluvilo se o hladomoru stalinském. Tentokrát to málem skončilo hladomorem liberálním... Hoši z EIR byli tuším první, kdo přišel s dokumenty o tom, že piratizace východní Evropy a Ruska byly v dlouhodobém plánu a ti, co to v USA plánovali počítali se zničením dvou třetin východoevropského a ruského průmyslu. Data OSN hovoří o tom, že v roce 1988 bylo ve východní Evropě a evropské části Ruska 16 milionů lidí na hranici bídy. V roce 1997 to bylo již 180 milionů. Toliko konkrétní výsledek reforem.
Reformy si měly ekonomicky podrobit východní Evropu a připravit ji k integraci s filiálkou USA jménem ES. Tam kde to nešlo jinak pomohla válka jako v bývalé Jugoslávii - balkánské velmoci překážející integraci. Rusko ale mělo být zničeno úplně. Rozkouskované a depopulisované mělo sloužit jako plankton pro živení západní civilizace. Jenže k finálnímu porcování medvěda nedošlo. Objevil se jeden šedivý petrohradský úředník, který si nesl pod čepicí snad veškerou esoteriku co mohl v KGB pobrat a medvěda jim vyfoukl. Proto ho tak nenávidí. Stejně jako nenáviděli Stalina za to, že típl tu rozkrádačku započatou za Leninova NEPu. Nic nepomohly tresty od nadnárodního podsvětí, jako byla otrávená kulka určená Leninovi nebo později alpský cepín frajersky nakřivo zaražený v Brojnštajnově lebce. Selhali a podsvětí je potrestalo. Jenže Rusko mezitím udělalo svůj civilizační skok a řítilo se jako rozjetý kolos, který se podařilo dobrzdit až Gorbymu.
Dnes je situace analogická. Ovšem pro západní věrchušku daleko patovější v tom, že jaderné zbraně zabraňují obvyklému válečnému tažení proti Rusku. To, co se nakradlo ve východní Evropě a v Rusku v devadesátých se prožralo a skončilo tím, že měli v roce 2008 hlavouni od Lehmana petačtyčicítky u spánku...
Kdyby se to tenkrát povedlo dostal by systém cca 200 let k dobru.
Rusko není dobré podceňovat. A Rusko v ohrožení už vůbec ne. Když jsme u toho ruského hladomoru. Uvědomme si, že Stalin řešil neuvěřitelný úkol. Věděl, že nepřítel bez industrializace Rusko zničí. Anglii trvala Industrializace 100 let a lokální hladomory to provázely také. Industrializace sebou nese obrovské soiální změny a potřeba pracovních sil v průmyslu musí být vyvážena zefektivněním zemědělství. Ruský hladomor je dost zveličován v rámci informační války, ale existoval a měl-li být daní za existenci Ruska na mapě a pozdější vítězství nad nacismem a cestou Rusa do vesmíru, byl pro Rusy dobrou cenou...

Přidat nový příspěvek