Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re

Martin | 25.02.2017

Rusko začíná být tuším v tomto roce stoprocentně potravinově samostatné. A také největším vývozcem organické pšenice. To kromě suverenity přineslo také zvýšení kvality potravin. Rusové jsou pokud vím doslova posedlí organickými potravinami. Malé farmy a malovýrobci potravin si sankcemi dost pomohli. Bude-li na straně ruského státu vůle neprovozovat to, co jako politický ateista s klidem definuji zprava jako korporátní socialismus či s klidem zleva jako korporátní fašismus a tyto aktivity široce podporovat, neviděl bych problém. Srovnejme to s ostudnou zemědělskou politikou ČR a různými ničiteli zemědělství a zemědělské půdy typu Babiše.

Amerika zejména za Obamova režimu šla v tomto ohledu dost do extrému. Z Food Modernisation and Security Act, který stejně jako Obamacare psaly nadnárodní korporace se ježí vlasy hrůzou. Prakticky znemožnil soukromé malopěstování potravin na "zadním dvorku..." V těch třicátých letech to odskákalo řekněme pět procent obyvatel. To bylo dáno především tím, že většina americké populace žila mimo městké aglomerace a pěstovala část svých potravin doma. Dnes jim v tom zabraňuje zákon v zájmu "Food Security..." Navíc se populace přestěhovala do městských aglomerací. V případě nějakého opravdu ošklivého civilizačního kolapsu by byly astronomické ztráty na životech. Jak zranitelná je vysoce centralizovaná civilizace jme viděli v Japonsku nebo třeba za toho větříčku Sandy v USA, kdy mela FEMA zavřeno z důvodů mizerného počasí (!) a mámy od ploten druhý den vyvěšovaly do oken cedulky Sex For Gas...

Srovnám-li USA a RF z hlediska potravinové bezpečnosti vychází mi z toho Rusko lépe. Krom toho Rusové ještě nezapoměli na domácí pěstování za sovětské éry.
Nízké příjmy nemusí být vždy problém. Podívejte na dekády embargovanou Kubu. Domácí pěstování zdravých organických potravin přineslo Kubáncům na míle delší věk dožití než v takzvaně vyspělých zemích. Liberální matematika tu neplatí. Stačí nebránit obvatelstvu v přístupu k zemědělské půdě pod záminkou různých ekologických zákonů, patentů na živé organismy či prostě ekonomicko-finančnímu uspořádání.

Rusko nabízí lidem za dobrý peníz kvalitní zemědělskou půdu k hospodaření, zatímco zelení šílenci ve službách nadnárodních korporací prosadili v USA zákony, na základě kterých se vyplácí farmářům renta, aby nechali svá pole ladem, zatímco do země proudí statisíce tun GMO sraček, které Monsanto a Duponti pěstují v zahraničí. Pak dochází k paradoxu, kdy nezaměstnaný zemědělec z Missouri žijící z Food Stamps volá na infoliku, kde se s ním baví nějaký Ind, protože Goldman Sachs, který má lukrativní byznys z Food Stamps na povel zaměstnává indické call centrum... Ten Američan by nemusel sedět doma být nemocný z nekvalitních potravin a pěstovat doma ty zdravé americké...
Dost Američanů si již past, kterou jim tyto korporace připravily uvědomuje. Některé státy také nulifikovaly ty nejdrakoničtější zemědělské federální zákony. Bude to ještě velký boj. Držím Američanům v tomto ohledu palec.
Jíst zdravé potraviny a žít v potravinově soběstačné zemi by mělo být základním lidským právem kdekoli na světě.

Přidat nový příspěvek