Re: Re: Re: Pro Tonyho

udo | 18.02.2017

ad "vyj..bat"
Ak to dobre chápem, tak vyj..bať znamená podľa vás skôr niečo v zmysle snahy o negatívnu interpretáciu, deštruktívny cieľ, rámec..

V tom prípade chápem, i keď som schopný ten výraz vnímať aj pozitívne. Pritom nepopieram, že to môže byť neľahké a tiež ma to občas nebaví a "stratím nervy", ako sa hovorí. Prosto tiež zďaleka nie som dokonalý

ad "môj názor a pravda"
Nikdy som netvrdil, že môj názor je absolútnou pravdou, poslednou inštanciou, atď. Zrovna tak KSB/DVTR ňou nie je a byť nemôže. Dav je tak žiaľ z náboženstiev stáročia takto vnímať učený. Iba extrémy bez Miery.

Často sa presne takto žiaľ stretávam s názorom, stereotypom, že keď prejavíte v dnešnej spoločnosti svoj názor a následne hovoríte o existencii absolútnej pravdy, nemálo osôb si to zvykne spojiť tak, že Vy..resp. ja sám považujem svoj, prípadne jedine svoj názor za absolútne správny, čo je absurd. Celý život sa predsa všetci učíme a svoje názory, chápanie sa vylepšovať snažíme.

ad. "ban"
Hox odpovedal

ad "Nazarbajev"
..alebo varianta D
GP nie je všetko, no tam, kde vyzerá mať objektívne pravdu, najlepsie riešenie, kde sa nejaké položky našich cieľových vektorov pretnú, prosto treba spolupracovať. To akoby som povedal, jak malé decko v peskovisku, že toho a toho nemám rád a s ním sa prosto nehrám. Alebo ako politik, že sa nehrám s Hitlerom, Františkom, Stalinom, či Obamom..
Tak by som bol asi fakt za debila..s prepáčením
O to viac, ak ide vskutku o subjekt globálnej politiky s obrovskými skúsenosťami a možnosťami.
Ako sme sa i tu neraz bavili:
"Sme odsúdení k spolupráci a to je dobre"

Sme na jednej lodi a každý nápad dobrý je drahý. V konečnom dôsledku predsa vždy ide o život všetkých spolu i každého z nás. Nemožno predsa jedno od druhého oddeliť, iba ak rozlíšiť..

Přidat nový příspěvek