Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nadhled

Lexa | 17.02.2017

Ahoj Jardobe, ano shoda je v mnoha směrech a pokud VP SSSR půjde do hloubky, nezbyde mu, než se buddhismem začít seriozně zabývat, pokud už to nedělá - konkrétně myslím dharma teorii a dialektiku. Já si soukromě myslím, že pak přijde ona příslovečná Živá voda, které musí nezbytně následovat po Mrtvé (k symbolice vody viz poznámka v diskusi výše). Mnozí zde to nepochopili, protože jsou ve vleku svých stereotypů a přistupují k KSB stejně jako všelijací ideologové k různým ideologiím - povrchně, egocentricky, bez obrazného chápání, neschopní aplikovat teorii na jiné než už předložené modely.
Řídit se svědomím a dosáhnout úrovně lidské psychiky je správný výchozí bod, ale když se touto cestou vydáš, zákonitě musíš narazit na to, že nedává dostatek odpovědí a metodických návodů jak dál. Takže stejně bude nutné dále rozpracovat téma vědomí a etiky a položit si mnoho dalších otázek, jako co to vlastně znamená "stoupnout si na stanovisko boha." O čakrách ani nemluvě. Kdysi jsem tu napsal, že čakry (prvních 6) odpovídá 6 prioritám řízení, ale sklidil jsem jen posměch - od lidí, kteří vůbec neví, čemu se šklebí! Když si těch 6 priorit představíš jako úrovně vědomí na pozadí lidské postavy (konec páteře - pohlaví - břicho - srdce - krk - třetí oko), svým tematickým obsahem si odpovídají s čakrami. To mne zaujalo na KSB, kladl jsem si otázku, kde se to tam vzalo, jestli je to vědomě nebo ne. Veličko se zmiňuje o čakrách v souvislosti s obřízkou. Jednou do toho budou muset jít - je to opravdu náročné téma...
Moc mě těšil rozhovor s Tebou a přeji vše dobré.

Přidat nový příspěvek