Re: Re: Re: Nadhled

jardob | 16.02.2017

Vďaka za reakciu. Aj ja si myslím, že nájsť v sebe Človeka je prioritou. A aj preto sa zaujímam o túto stránku KSB, a snažím sa zdieľať svoje postrehy, aby to nebolo len o tej zvedavosti čo sa týka svetového diania, učení sa nejakých postrehov od pána Pjakina a osobnostnej stagnácii. Koňa možno priviesť k prameňu, ale nikto ho neprinúti sa napiť.
Ja si osobne všímam rozvoj ľudí na diskusii. Mnoho ľudí sa posunulo ďalej, prešlo z prvotnej reakcie "GP sem, GP tam", k rozumnejším a vyváženejším postrehom a to ma teší.

Inak inšpirovala ste ma, aby som si o tejto modernej filozofii pozisťoval niečo viac, za to ďakujem.
Ešte technická poznámka, DVTR (dostatočne všeobecná teoria riadenia), je len časťou KSB (Koncepcie spoločenskej bezpečnosti).
V DVTR nie je nič ohľadom psychologie a sociologie, je to len teoria riadenia. Sociologia a psychologia je súčasťou KSB, a tam je vysvetlená aj problematika rôznych typov psychiky. Ale tiež pohľad na všetky ostatné oblasti života, ako politika, dejiny, ekonomika atď... Ale je to len kostra, doplniť "živou vodou" a skúsenosťami si to musí už každý sám. A to sa týka aj mnohých odpovedí na otázky, lebo zďaleka tam nie je odpoveď na všetko, takže bez úsilia sa tam človek k vedomostiam neprepracuje, má len nástroj. Nič viac.

Přidat nový příspěvek