Re: Re: Re: Nadhled

Cico Ciciak | 16.02.2017

Podľa mňa normálny (= psychicky vyrovnaný) človek nepotrebuje meditovať spôsobom východných zombifikačných praktík, aby sa cítil fajn, pretože taký človek sa už prirodzene a aj bez meditácie cíti vyrovnaný a pohode.
Ak nie, niečo je špatné.

Meditáciu pokladám za techniku, ktorá iba potláča rôzne druhy psychického diskomfortu (zablokuje určité podvedomé úrovne psychiky a najmä svedomie za účelom, aby sa človek cítil good, čo nie je správne), ktorý je spôsobený konkrétnymi príčinami/problémami človeka a spoločnosti ako celku, ktoré je treba adekvátne riešiť/odstrániť a neodkladať, namiesto iba potláčania ich následkov (napr. špatného psychic. stavu človeka).
A preto mi východné meditácie pripadajú skôr len ako určitý typ narkománie.

Prirodzenou "meditáciou", načerpaním inšpirácie, resp. oddychom u človeka (telo + mozog/psychika) je predsa spánok, alebo pobyt na čerstvom vzduchu v prírode, stretnutie s priateľmi, šport, počúvanie napr. klasickej alebo nízko-frekvenčnej upokojujúcej hudby, hranie na hudobnom nástroji, diéta...
T.j. nemusím sa dostávať do nejakých astrálnych alebo extatických stavov ako zmyslov zbavený zombík.

Meditovať "šamanským" spôsobom podľa mňa potrebujú len psychicky slabí jedinci.
Hoci môže im to do určitej miery pomôcť "normálne" existovať ako napr. psychofarmaká človeku s nejakou psychickou poruchou.

Toľko môj názor.

Přidat nový příspěvek