Re: Re: Nadhled

Klara | 16.02.2017

Pojem "Žiť vo svojom strede" sa dá filozoficky iba ťažko uchopiť, potom vznikajú takéto "odozvy", ako sa Vám dostali...:) (ja osobne nemám s budhizmom veľa skúseností).Tento "pojem" praktizuje vo svojich životoch veľa rôznych kultúr, samozrejme s malými odchýlkami . V každom prípade som písala, že je to IBA nástroj k tomu, ako robiť lepšie rozhodnutia, čiže nie je zmyslom našej existencie. Odstup a nadhľad sú potrebné z času na čas, tí zdatnejší a vystredenejší vedia presne, kedy je ho treba uskutočniť. V DVTR je popis, ako byť Človekom, len mám pocit, že veľa ľudí "až tam" nedôjde. Akoby bolo pre ľudí zaujímavejšie vedieť, čo urobí GP ... a čo zase štátne elity a rozšifrovať všetky tie "tajné dorozumievacie znaky" ako to, či som Človekom a čo to vlastne znamená. Potom je tu otázka, či vieme v tom duchu vychovávať aj naše deti, pretože bez toho nemá DVTR veľký význam. Ja som tiež v skupine "iba ľudia" podobne ako pán Pjakin (viď. príspevok XY zo včera "o ovciach...") a za svoje pochybenia si nesiem zodpovednosť.

Přidat nový příspěvek