Re: V kocke

M.C. | 18.02.2017


Ad a) To, že autonehoda Pjakinovy ženy nebyla náhoda byla jedna z teorií které se objevily, ale určitě nebyla většinou podporovaná. Nelze to generalizovat. Žádný důkaz nebo nápink směrem k tomu, že se jednalo o úmysl nikde nezazněl.

Ad b) Samotné studium KSB veselost nevyvolává, veselost v této souvislosti vyvolává spatření ,,světla na konci tunelu", tedy cesty ze současného srabu ven. Já můžu říct, že jsem ,,veselý" protože tu cestu vidím. Vydedukoval jsem si ji už v roce 2008 a když se na tom místě v únoru 2012 opravdu objevila, byl jsem velmi potěšen a od té doby mě na různých diskuzích označují za optimistu, když tvrdím, že stav sice není dobrý, ale v letech 2006-7 byl daleko horší a od té doby se to zlepšuje a trendy jsou i nadále pozitivní.
KSB může člověku při hledání důvodů být veselý pomoct, protože mu pomáhá se v tom úmyslně vytvořeném chaosu okolo nás vyznat a nenechat se zblbnout. Je ovšem nutno samostatně myslet.
Kladivo vám taky nestluče psí boudu z desek samo. A taky nikdo netvrdí, že jiným kladivem by to nešlo, nebo že není možné zatloukat hřebíky sekerou.
Zbytečně se pitváte v detailech a utíká vám celek.
Ad c1) Ale vždyť nikdo ze zde virtuálně přítomných se ho na nic neptal. Aspoň o tom nevím. Ptají se jiní a z Pjakinových reakcí na dotazy úplně jiných lidí nelze usuzovat na chytrost nebo hloupost zdejšího osazenstva.
Ad c2) Poměrně často se Pjakin odvolává na zdroje, které nelze ani v rámci Ruska označit za mainstream, na různé noviny a webové magazíny oblastního významu. Případně to v Rusku známé je, ale od nás to málokdo sleduje.
On spíše připomíná: Všeobecně se mluví a píše, že to bylo takhle, ale tam a tam se objevila informace, že...něco..., která v kontextu s další informací odjinud nebo s obecným pravidlem KSB dává dohromady takovýto obraz a umožňuje učinit takovýto závěr.
Já si některé pasáže pustím i dvakrát, třikrát, když mi napoprvé nedocvakne jak to myslí. Sem tam mi to nedojde ani pak.

Pokud jste jinými postupy došel ke stejnému závěru jako Pjakin, není na tom nic špatného,je to spíše důvod k radosti, protože to napovídá, že by ten závěr mohl být správný. Analytici obvykle ověřují svoje závěry různými metodami, aby se vyhnuli chybám. Kvůli tomu není důvod kritizovat KSB.

Ad 2.) Kdo chápe a kdo nechápe si může zjistit každý sám na sobě. Ať se do toho ponoří, sesbírá si co nejvíce údajů o nějakém tématu a zkusí si udělat analýzu a na základě jejích závěrů prognózu dalšího vývoje situace v daném tématu.
A uvidí sám, jestli se mu prognóza vyplní.
Jestli je neoznačený jízdní řád opravdu platný zjistíte nejspolehlivěji tak, že zajdete na zastávku a sledujete, jestli podle něj jezdí autobus. Buď jezdí - nebo nejezdí.

To že se z nějaké skupinky stane kroužek fanatiků hrozí všude. Záleží to jako obvykle na lidech jestli stane nebo nestane.
Jak říkal Josif Vissarionovič: ,,Kádry rozhodují vše."

Tož tak.

Přidat nový příspěvek