Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý pokus

čtenář | 30.01.2017

Děkuji za milá slova. Ano, je to neřešitelný problém, protože nikdo z nás tam nebyl a z dochovalých dokladů nejde 100% věc uzavřít. Vše tak asi zůstane v rovině dohadů, více nebo méně přesných.

Jen ještě poslední věc, co jsem si vzpomněl - napsala jste, že "mocnosti" by zlato do ČR nedovolily dovést. S tím bych souhlasil, ale pozor - je tady náš známý GP a ten by na to možnosti měl !! Sám Pjakin v jednom čísle na toto téma (Čs legie + vznik ČSR) mluvil a - pokud si dobře pamatuji - naznačil, že GP potřeboval hospodářský rozmach ČR a jeho zbrojního průmyslu, protože tímto měl podpořit Němce v jejich historickém úkolu - napadení SSSR !! A to dává smysl - teprve po obsazení ČSR a naší výzbroje a našich zbrojovek se Hitler cítil sebejistý k napadení Západu. A že náš průmysl sehrál velkou roli ve válečné mašinérii je jasná věc.
Čili zde je důvod, proč 1.republika prožila něco jako hospodářský zázrak - měla se stát továrnou pro Němce. A k tomu byla zapotřebí i silná měna.
Už Vám to trochu zapadá do sebe??
Co se týče zlata - možná (celkem bych to bral jako nejpravděpodobnější), měly legie za úkol ho dopravit do přístavu Vladivostoku a tam už se o něj mohly postarat jiné vlivné osoby. A díl mohla ČR dostat jako odměnu za vykonané služby + ten vklad k rozvoji průmyslu.
A doprava do Evropy - ČR - proč se pořád soustředuje na jednotlivce (25 kg zavazadlo). To je nepodstané - pokud tam rozhodoval někdo vyšší, mohly být TUNY beden s libovolným obsahem naloženy do lodě jako běžný náklad. Zde se motáte v kruhu - tady nejde o pěšáky, ale o krále !!
Tímto to za sebe uzavírám, více nemám co dodat, to už bych spekuloval. Děkuji za besedu..

Přidat nový příspěvek