trochu od věci k podstatě

insider | 28.01.2017

Pane Bohumile. Transformace probíhá, ale jaký bude dopad na koho dopředu nikdo neví. K té domluvě. Bohužel bariéra mezi zakonzervovanou většinou a avantgardní menšinou je taková, že svojí neschopností pochopit diskriminuje většina menšinu, která pochopit schopna je. A v dosavadním sociálním uspořádání to tak stále bude.Protože vychází z přírodních principů založených na rovnáze a kompenzaci. "Zabržděná" většina tlumí "odbržděnou menšinu, a tím většina brzdí svůj rozvoj. Takže promiňte, že vás asi zklamu.Rychle se určitě nedomluvíme. Protože by se většina musela nutně změnit a to může udělat jen tím, že si něco přizná a bude se muset něčeho vzdát. Ale pak už by na světě nepřevažoval přírodný princip, ale lidský ( většinou dnes chápaný jako termín "umělý" ). Věřte mi není to vůbec jednoduché. Někdo se musí učit chápat KSB, jiný má vlohy na to, aby časem přirozeně myslel na principech KSB. Jde mu to samo od sebe. Vysvětlím. V univerzu se vše přirozeně cyklicky obrací. Takže kdo po dostatečně dlouhou dobu trpí nepochopením druhých, je schopen pochopit sám sebe a ti druzí pak mohou skrze něj také sami sebe pochopit. Pokud budou sami dobrovolně chtít. A jediná jejich bariéra je to přiznání, že nebyli schopni chápat to tak dříve. Neboli, že byly užitečnými idioty. Ale to já byl také, jen jsem si to už dokázal přiznat.

Přidat nový příspěvek