Re: Chyba v uvahe

Hox | 23.01.2017

To je nesprávná informace, banka ve skutečnosti v momentě uskutečnění půjčky/hypotéky vygeneruje peníze z ničeho, žádné půjčování od CB apod. tam nehraje roli. Jen nesmí překročit frakční limit, takže když má v kolonce "aktiva" 1 milion, může půjčit 10 milionů, ale nikoliv 11, pro ilustraci.

Co se týká tvrzení, že splátky putují bance, to je správné, tak to je. Autor se plete v otázce jistiny, ta je umořována splátkami půjčky a mizí z existence.

Takže, pokud si někdo vezme hypotéku na 1 milion, za X let zaplatí bance řekněme 1,8 milionu, tak čistý zisk banky je 0,8 milionu.

technické detaily viz http://leva-net.webnode.cz/products/aby-bylo-jasno-veskere-bankovni-hypotecni-a-uverove-smlouvy-jsou-v-rozporu-s-dobrymi-mravy-a-tudiz-neplatne/

Mimochodem, veškeré bankovní půjčky s nenulovým úrokem jsou podle platného českého právního řádu protiprávní a nezákonné, protože spadají pod pojem "nemravně vysoké úroky", který český právní řád zná a judikát Nejvyššího soudu určuje jako nemravné tuším 4x vyšší úroky, než je střední hodnota na bankovním trhu v daný okamžik. A jakékoliv nenulové úroky z nulové hodnoty jsou nekonečně vysoké...

Přidat nový příspěvek