Re: Poznámka

jardob | 14.01.2017

Ďakujem pe-tri za tvoj pohľad. Aby bolo jasné, ja engrami ani audit vo svojej podstate nespochybňujem, ja som poukazoval iba na to, aký mravný postoj napokon zaujme klient k situáciám na ktoré si spomenie a anuluje ich negatívny potenciál. Či v spomienke rozlíši správne to, čo tam bolo objektívne správne a čo nebolo. Práve preto záleží veľmi na tom, akú mravnosť v sebe nesie audítor, ktorý pracuje s klientom a jeho engrammi. Lebo z hľadiska objektívnej mravnosti (pravdovernosti) správne vyhodnotenie minulej situácie, je odstraňovaním vnútorných konfliktov v psychike. Ja si myslím že audítor má moc ovplyvniť pohľad na svet u svojho klienta.
Problém je, že sám som takýto audit nezažil. Hodnotím len na základe vlastnej skúsenosti, keď sa mi pochopením starých udalostí ktoré som si pamätal, podarilo nájsť väčší vnútorný pokoj.
Tento článok nemá za cieľ niekomu niečo vnucovať, má cieľ otvoriť diskusiu na tému, zdieľať názory, kolektívne nájsť efektívnejšie riešenia, ako odstrániť vnútornú konfliktnosť v psychike, pochopiť lepšie seba aj svet, cez optiku etickej podmienenosti každého procesu.

Přidat nový příspěvek