Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pochybnosti nejsou duševním příživnictvím.

Zdeněk | 14.11.2016

Samozřejmě,že věřím tomu co jsem napsal. A také se nedivím, že vysokoškolsky vzdělaní lidé západní hemisféry nemají o této schopnosti člověka téměř žádné informace. Neboť neexistuje univerzita, která se zabývá védskou duchovní vědou. A bez tohoto vzdělání nelze mít poznání o celé řadě schopností člověka, duchovních i hmotných. Ku př.: sánkhjová filozofie, která pojednává o základních pojmech či zákonech hmotného vesmíru. Západní učenci tomuto odvětví říkají metafyzika. Slovo sánkhja doslova znamená "počítat." Poskytuje výčet zákonů vesmírného vývoje na základě racionální analýzy. Entymologický význam slova je "to,co dává jasné vysvětlení prostřednictvím analýzy hmotných prvků." Z filozofického hlediska se tohoto slova používá proto, že sánkhjový systém předkládá analytické poznání, které člověku umožní rozlišovat ducha od hmoty.

Autor této filozofie je Šrí Kapila. Později se v Indii objevil jeho napodobitel-nepravý Kapila. Jeho sánkhjová filozofie je ateistická. V západních akademických kruzích je studována právě tato ateistická sánkhja, zatímco původní autoritativní sánkhja je v západním světě téměř neznámá.

Kdybyste studoval védskou vědu, tak byste se dozvěděl, že ku př. mužské semeno má ohromnou energii pro paměť. Existovali bráhmánové, kteří pouze jedenkrát vyslechli lekci svého gurua a pamatovali si ji,a to doslova, celý život.

Mimoto, v minulých jugách žili lidé stovky let. Můžete se to dozvědět i z křesťanské bible.

Přidat nový příspěvek