Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ponert

Ecthelion | 01.11.2016

Ano, znění zákonů je mnohdy nejednoznačné, proto je potřeba výklad, příp. jsou užívány i judikáty atd.
Nicméně zákon je třeba brát jako celek, nemůžu si vytrhnout jeden § a s ním operovat. Předvedení osoby ke zjištění totožnosti se vztahuje k §12, jak je uvedeno, stejně tak i součinnost. Odst.2 taxativně vymezuje zákonné důvody, odst.1 co se prokázáním rozumí a to má přímý vztah i k součinnosti. Jak jsem už psal, u někoho postačí jméno příjmení, u jiného bude potřeba zjistit totožnost v plném rozsahu na základě nějakého dokladu totožnosti. To není nějaké točení dokola, to je aplikace práva v praxi. Kdybych byl osobně v situaci toho strážníka, tak pouze zadokumentuji skutečný stav věci a jdu. Novináři mě nezajímají, od toho je mluvčí.
Dbát cti, vážnosti a důstojnosti ano, to musí, je to povinnost. Ale musí dbát i u sebe a arogantní chování bohužel tyto věci také porušuje.
Jak jsem psal, zbytečně vyhrocená situace z obou stran. Zadokumentovat a jít, o zbytek ať se postará správní orgán. Nevím, jak to chodí v Praze, jestli si tam na ty stánky opakovaně někdo stěžuje a volá na MP, nebo mají strážníci nařízené řešit to od magistrátu. Nechce se mi věřit tomu, že by to byla jejich iniciativa, ale těžko posoudit. ;)

Přidat nový příspěvek