Asi se budu opakovat

Sio | 29.10.2016

***
"Problém marxistov dôverujúcich marxistickej politekonómii spočíva v tom, že jej vymyslené abstrakcie nemožno jednoznačne spojiť so životom, s riešením praktických úloh7 makro- a mikroekonomického riadenia a regulácie: ak zájdeme na sklad hotovej produkcie ľubovoľnej výrobne alebo pristúpime k dopravníku, tak nie je možné vymedziť, kde sa končí «nevyhnutný» produkt a začína sa «nadprodukt»; ani jedny hodiny neukážu, kedy sa skončil «nevyhnutný» pracovný čas a začína sa «nadčas»."
Tohle jsem tu už viděl tady v různých dílech a místech 100x, je příznačné, že žádný lepší důkaz o chybnosti politekonomie marxismu autoři (VP SSSR) nemají v arzenálu a tak si ho mezi sebou v různých dílech trapně opisují, aniž by přidali něco nového. Vidím v tom příznak duševní malosti.
Navíc je to odvozeno od Stalinova dílka, odkud špatně pochopeno a vytrženo z kontextu je to interpretováno zcela jistě jinak, než to Stalin myslel. Ten se beztak v hrobě obrací.
***
"Problém marxistov dôverujúcich marxistickej politekonómii spočíva v tom, že jej vymyslené abstrakcie nemožno jednoznačne spojiť so životom"
Já si tedy ty "vymyšlené abstrakce" se životem spojit umím a to bez problémů. Naopak zde použitá argumentace, proč se pojmy jako nadhodnota nedají spojit se životen mi připadají jako dětsky naivní, a naprosto udivující od lidí, kteří by měli ovládat DVTŘ. Bohužel. přál bych si, aby to bylo jinak. No, zřejmě moje konceptuální chápání celého problému je lepší, než u některých autorů VP SSSR.

Přidat nový příspěvek