vzťahy ČR a SR

ТаuRus | 12.10.2016

CastroRuiz | 12.10.2016
Ten článok v časti, citujem "Slovensko bude v závese Prahy" je zase prejavom českého hurá-šovinizmu a ničím neodôvodneného pocitu nadradenosti Čechov nad Slovákmi.

Odpovím nahoře, aby se to neztratilo.
Tak za prvé, nejsem ani Čech, to aby v mém příspěvku nikdo nehledal český hurá-šovinismus a pocit nadřazenosti nad Slováky.
Za druhé, popisoval jsem situaci z předpokládaného pohledu GP, mohu se mýlit.
Proč si myslím, že centrum bude v Praze.
Změny, které mají v Evropě proběhnout, budou velmi rychlé. Na vytváření nových center GP nemá čas, proto použije už centra zformovaná a jedním z nich je Praha. Také vidíte, že Zeman ohlašuje dopředu záměry globální. Nikdo jiný z politiků V-4 na to mandát nemá.
Tudíž i pro nás je užitečnější využit ty struktury, které už jsou vytvořené a neštěpit je, protože to hrozí ztrátou řízení, která se nám samotným může vymstit.
A jelikož vím, jak na Slovensku se staví k Prahocebntrismu, tak sem použil výraz "slovenští hurá-patrioti". Ale neznamená to, že bych tím chtěl nějak Slováky ponížit. Jev, nazývaný "hurá-patriotismus" existuje v každé zemí a označují se tím ty skupiny obyvatelstva, které odmítají spolupracovat na příznivém pro zemi vektoru jen pro to, že ho vyhodnotí, jako cestu zpět. Jenže, v KSB existuje ještě výraz "overstag"(původně námořní termín, přeneseně termín označující manévr řízení spočívající v vychýlení do jednoho extrému pro dosažení opačného cíle).
O tom jsem mluvil ve svém příspěvku a vůbec jsem nepředpokládal, že vyvolá takové národnostní vášně.

Také jsem mluvil jo krátkodobější perspektivě, ne na věčné časy. Po přetransformování EU a posílení role Ruska v Evropě bude situace jiná a vzniknou jiné perspektivy, které mžeme využit ke svému prospěchu. Dnes ale stojíme před nebezpečím invaze migrantů do naších zemí. A jestli GP chce zde vytvořit území bez migrantů, tak proč mu v tom nepomoct, i kdyby to mělo jít přes posílení Prahy, jako centra řízení? To je můj názor, pokud má někdo jinou představu, tak ať jí napíše. Ale chtělo by to víc konkretiky a ne jen povídání o tom, jaký ten, či onen národ má potenciál pro to, aby obohatil lidstvo.


Přidat nový příspěvek