Re: Patrioti = ľudia milujúci svoju domovinu, narod = nacionalisti

mdok1 | 11.10.2016

Udo, vystihnuté veľmi presne. Ten pobyt OtoMANov na Slovensku, ale aj v Maďarsku priniesol obrovské materiálne a ľudské škody. Reálne, kto zastavil TURkov pri Viedni? Skladba vojska? Odpoveď je jasná. A k Čechom. Sme odkázaní jeden na druhého, ako brat na brata, pretože široko ďaleko nikto, kto by nám pomohol. Česi majú stáročný problém s Nemcami, my zasa s Maďarmi, ale aj Poliakmi. Tí druhí sa mi zdajú dokonca nebezpečnejší. Takže, tzv. pragocentrizmus, hudba z minulosti, prekonané. Stačí si pozrieť závery z Košického vládneho programu z 1945 r., už tam je to odsúdené na neúspech. Každopádne, elitárstvo jednotlivcov a národov je prekonaný nezmysel. Čo bolo, bolo, treba si to vysvetliť, poučiť sa a ísť ďalej. Tomu pomôže len konceptuálne vzdelanie, nič viac. Musíme mať svoju koncepciu rozvoja, KSB aplikovanú na naše podmienky. Inak sa nedá, pochopili to už vo Veľkej Morave..
A k Tebe osobne Udo: svojho času si mi napísal, že terajšiu konceptuálnu moc na Slovensku má súdnictvo a prokuratúra. Neveril som Ti, dokonca som to rázne zavrhol. Teraz, s odstupom času Ti chcem povedať, že mýlil som sa ja. Vtedy som bol malý elév, teraz som trocha pokročilejší elév, preto to vidím inak. Ďakujem.

Přidat nový příspěvek