.... len tak

Sergio | 27.08.2016

ak by som bol na tej prednaske , tak by som sa prednasajuceho ,ked dal priestor na diskuziu opytal na PRIKLADY (nie dokazy) chovania zvierat obidvoch typov , kedze v tom nemam uplne jasno .....
2.o levoch .....v roznych debatach obhajcovia volneho trhh t.j. ma vyhrat najsilnesi , ak je dany argument riadme sa prirodou ,vytiahnu vitazoslavne argument LEVa , vodcu ,alfasamca , vitaza konkurencneho boja (podotykam , ze malokedy na zivot a na smrt a uz vobec nie proti vsetkym vo svorke ..) . ..... hovoria Vidis ako najsilnejsi je on PRVY pri zradle , ma najlepsi vyber masa , ostatny idu az PO NOM. t.j. on je vitaz a berie VSETKO aky krasny priklad z prirody VITAZA a jeho vyhod vo volnom trhu .... !!!! ... na to davam argument .... Ano uvedene je pravda , ale kazdy argument ma dve strany , ako minca , PRAVO A POVINNOST . Takze aj ten alfasamec ako vitaz ziskal pravo najlepsieho vyberu , ale spolu s nim ale aj povinnost byt PRVY pri obrane svorky a od jeho sily (t.j. ci mal dobru stravu a i. )zavisi ci obrani svorku a jej teritorium . Takze tie vyhody ,prava vitaza ,nie su privilegiami EGOISTU a nesluzia na uspokojenie sebeckych potrieb leva a preto mu ostatni radi prepustia miesto vo "fronte" na zradlo a samicu pretoze ON potom bude prvy vo "fronte" na boj NA ZIVOT A NA SMRT ....aj celej svorky .A teraz to mozme porovnat s ludskou civilizaciou a chovania vitazov v konkurencnom boji tzv. volneho trhu .......
Priklad mince a jej stran ako prikladu ludskych prav a povinnosti , asi kazdy z nas pozna. Avsak malokto z nas si v tomto priklade uvedomuje urcitu fakticku nezrovnalost ..... minca ma este HRANU :-) ... hranou je spojeny rub a lice mince .....tak ako v zivote su spojene ludske (aj tie bohom dane) prava a povinnosti ZODPOVEDNOSTOU (al. moralkou) . Zodpovednym ,moralnym konanim voci sebe ,rodine ,spolocnosti , narodu , statu , prirode , vesmiru , bohu .... na zaklade vyvazenehopomeru prav a povinnosti kazdehoz naz . A o tejto hrane mince je cela KSB ... mozno tolko o geneticky podmienenej moralke svorky levov :-) ..... netvrdim ze je to presne to co mal na mysli Velicko ....
..... mozno priklad aj konania druhej strany .....predavam ako mi to povedali stary gazdovia ..... niekto mozno pocul pojem Potkan kral a vie aj co to znamena . Pre ostatnych v kratkosti , ale bohuzial uplnej krutosti ....... nechaju sa potkany v uzavretom priestore rozmnozit , potom sa im neda strava iba voda . Po case sa potkany vyzabijaju az ostane iba JEDEN ... to je ten kral .. v inom ponimani zostane vitaz toho najkrutejsieho konkurencneho volneho trhu a boja . Potkan ziska schopnosti , ktore predtym nemal , instinkty lovca zabijaka , kanibala. Tento potkan je vsak voci majitelovi lojalny a krotky da sa povedat drezurovany , ved mu daval predtym a aj potom jest . A tento potkan sa potom takto "vycviceny" a ochoceny pouziva na lov vyhananie potkanov z celeho dvora , pusti sa do potkanej diery a on vyzabija a vyzenie vsetkych potkanov , ktorych najde , zvacsi si svoje uzemie a vrati sa ku svojmu PANovi nikdy nehlada druzku ,hniezdo ... podotykam ze v tejto fazy je uz normalne krmeny , dokonca prikladne aby mal silu...... krute , ale funguje to . A opat mozme porovnat s chovanim tvorov cloveku podobnych tvarov :-) , ak ziskaju nove "vlastnosti" v ramci boja vo volnom trhu , alebo vyhodu novych zbrani a ako ich vyuziju ....a mozno nejaky paranoik by aj hladal aj inu spojitost s .....ani sa to neodvazim napisat ....
..... mozno to nie su uplne tie prave priklady , najlepsie je sa opytat p. Velicka .
Prajem vsetkym krasny vikend . :-)

Přidat nový příspěvek