Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Montsegur

asar | 31.07.2016

Ach jaj. Ponúkal som ti celkom prijateľné, remízové zakončenie. Dokonca som ústúpil do pozície, že nespochybňujem teóriu, o tom že vojna s katarmi bola neskôr, len že ja som nebol prácou presvedčený. Ale tebe to nestačí. Ako chceš. A ešte k tomu ma obviňuješ z ohovárania. Toto nie je osobná rovina? V prvom odstavci tvojho príspevku vidím rovnakú iróniu, ako som použil ja predtým, ktorá ti vadila, lebo vraj zachádzam do osobnej roviny. Keď ti vadí irónia, tak ju prosím nepoužívaj ani ty.

Keď mi murár postaví krivý múr, ja nemusím byť murárom, ani odborníkom na architektúru, aby som to videl a aj ho skritizoval. Podobne, nemusím byť ani odborníkom na hrady, aby som videl, že hrad na obrázku je iný, za aký sa vydáva. Nemusím byť odborníkom, aby som vedel, že hrady sa dajú dobyť aj bez delostrelectva.

Boje valdenských v 17. storočí možno sú doložené. Valdenských. Nie katarov.

Tvrdíš, že môj argument o teórii založenej na hrúbke múru je mimo a dokonca, že je to ohováranie. Nič to nevypovedá o zbytku? Veď uvidíme ten zbytok.

Nechápem, ako môže niekto zameniť jeden hrad za iný, keď v doc verzii je priamo na obrázku veľkými písmenami napísané meno hradu - PUILAURENS. To sú tam v tom Vnútornom prediktore ďebíly? Je tam spústa argumentov? Kde preboha? Tak ich uveď. Ja tam vidím iba pseudoargumenty. Okrem toho s hrúbkou múru, ktorý je hlavný, je tam ešte jeden pseudoargument:

"Podľa nášho názoru je nelogické hovoriť o vojne rímskej katolíckej
cirkvi s katarmi v 13. storočí: v tom čase ešte neexistovala zjednotená
latinská cirkev. Mohli sa spájať neveľké oddiely banditov, aby okrádali
obyvateľov Languedocu, no nič viac než toto.
Ale prvá križiacka výprava „latinských“ sa konala proti husitom.
Na boj s katarmi bola potrebná seriózna vojenská sila."

Ako je potom možné, že už v 11. storočí bola uskutočnená veľká krížová výprava v Palestíne, kde bol dobytý mohutne opevnený Jeruzalem. Alebo je to sfalšovaný výmysel? Potom ale nech nikto nevraví, že zli križiaci tam povraždili nevinných moslimov, židov a kresťanov. Dúfam, že mi nebudeš tvrdiť, že Jeruzalem bol dobytý až v 17. storočí s delostrelectvom. To už asi puknem od smiechu.

A čo husiti? Koľko bolo údajne krížových výprav proti husitom? Štyri. Ako mohli byť zorganizované 4 krížové výpravy, keď katolícka cirkev vtedy ešte údajne neexistovala.

Na strane 30 o Tridentskom koncile, ktorý sa konal v rokoch 1545-1563 sa píše: "Podľa všetkého, do Tridentského koncilu katolicizmus neexistoval ako jediná organizovaná štruktúra."

Na strane 27 o Kostnickom koncile ale schizoidný autor píše niečo iné: "Dá sa povedať, že na koncile v Kostnici sa v rokoch 1414-1418
uskutočnilo zjednotenie rímskych katolíckych cirkví do jedinej
organizácie."

Tak kedy to vlastne vznikla tá jediná štruktúra cirkvi?

Ešte predtým: "Koncil v Kostnici obnovil jednotnosť katolíckej cirkvi." Nie vytvoril, ale obnovil. Čiže jednotnosť už bola aj predtým, ale potom prišla nejaká kríza a jednotnosť sa musela obnoviť. Samé rozpory.

Ďalej sa pristavím pri tomto výroku: "Na boj s katarmi bola potrebná seriózna vojenská sila, na zničenie takého opevnenia ako pevnosť Carcasonne a Montségur, bolo potrebné delostrelectvo."

Toto je už vyložene argumentačný klam. Okej, na zničenie takého opevnenia možno bolo potrebné delostrelectvo. Ale ak chcem dobyť nejaký hrad, nemusím ho zničiť. Stačí mi ho obsadiť. A na to delostrelectvo nie je potrebné. Montsegur bránilo asi 100 ozbrojencov. Križiakov bolo 10 000.

Potom ma neskutočne zaujíma tá fotka s pevnosťou na Kryme. K tomu vyložene žiadam tvoju odpoveď. Fakt ju dobyli Turci?

To o valdenských, že sú to vlastne katari nie je argument. To je ďalšia hypotéza. Dôkazy k tomu ale nie sú podané. To, že možno boli medzi nimi nejaké podobnosti nič nedokazuje. Príkladom je práve kauza s obrázkom "Montseguru". Vravel si, že tie hrady sú takmer na nerozoznanie. Istá podobnosť tam je, ale sú to úplne odlišné hrady. Ja mám zase informácie, že medzi katarmi a valdenskými boli aj významné rozpory.

Tiež nevidím zmysel v údajnom falošnom premiestnení katarov do minulosti. Namiesto nejakého falšovania považujem za oveľa výhodnejšie ich úplné vymazanie z histórie. Boli by tak zahladené upaľovania a vraždy, ktorými sa teraz operuje proti cirkvi.

Takže taký je zbytok. Ďalšie námietky vzniesol aj petržlen. Aj k tým sa ešte časom vyjadrím.

Přidat nový příspěvek