Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ďalší omyl

Petrus | 29.07.2016

Moje teorie absurdné vobec nie sú. To skor ten fakt, ktorý tvrdíš ty, že v 18 storočí nabolo na Bazilike sv Petra v Ríme zvonka a ani zvnútra stopa kresťanskej symboliky a ako dokaz ti stačia Piranesiho kresby.

" protože nemáš vysvětlení pro to, co je na těch kresbách. ..."

Ale mám. Podľa všetkého tie kresby nezobrazujú realitu.Ide o nejaký druh podvodu s jeho dielom.
Uvažoval si vobec nad tým, čo som písal ? Že ty zavrhuješ prakticky možnosť, že v 18 storočí mali kresťanské chrámy zvonka a zvnútra kresťanskú symboliku.Pretože až to nemala bazilika sv Petra v Ríme, tak prečo by to mali ostatné kresťanské chrámy po celom svete.
Pričom v roku 1850 už je bežné fotografické dokumentovanie sakrálnych stavieb, kde na fotografiách z tej doby vidieť kresťanskú symboliku.
Z tvoje logiky vyplýva, že všetko sa to teda muselo zmeniť za necelých 100 rokov. Tie státisíce kresťanských chrámov musel niekto prestavať, opatriť ich kresťanskou symbolikou, nájsť maliarov na rozné štýly obrazov, soch, oltárov, fresiek. Namýšlať si niečo také, že sa to stihlo za obdobie konca 18 storočia do ccca 1850 je magorina najvyššieho stupňa. Všetci tí sochári, maliari, ktorí maľovali a vytvárali kresťanské staviteľské výtvarné a iné diela a vačšina z nich géniovia vo svojom odbore, sa narodili v tomto období a v tak krátkom časovom okamihu to stihli uskutočniť na všetkých kresťanských chrámoch sveta, ktorých sú státisíce..A tomu veríš preto, že ty máš dielo nejakého človeka z 18 storočia s kresbami...

http://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.UP-DK_4108

Pozri si sekciu týchto fotiek z cca 1850, kde všade máš kresťanskú výzdobu, obrazy, oltáre, sochy, atď...
ale hádať sa s tebou nebudem. Až tebe stačí tvoj "dokaz" a nepripúšťaš omyl, mne stačí moja logika.

Neviem, či nie je absorudné skor to, že o krížoch na hábitoch križiakov a templárov si sa nevyjadril, prečo ich majú, keď podĺa tvojho názoru myšlienka kríž je symbol RKC a tá mala predsa vznikúť až v 16 storočí po sfalšovaní údajov tými mníchmi... Alebo križiaci existovali až po 16 storočí ?:-)



Přidat nový příspěvek